mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
09-02-2015 07:57
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

Muharrem İNCE’den adeta STAND-UP söyleşi Haber Oku

Muharrem İNCE.. Eylül 2014 deki genel başkanlık yarışını Kılıçdaroğluna karşı kaybetmesine rağmen partisi için yurdun dört bir yanını toplayan inanmış bir cumhuriyet atatürk ve türkiye sevdalısı..Ve bu sevdasını CHP içinde yeşerten gençlere aşılamaya devam eden bir CHP’li..

Kişisel ve küçük hesaplardan arınmış sadece partinin başarısı Türkiyenin kurtuluşu için çalışmaya odaklanın;bir olun diri olun aranızdaki kırgınlıkları unutun ; omuz omuza verin diyen bir siyasetci...

Muharrem İNCE söyleşi için geldiği Alanya’da adeta izdihamla karşılandı..ALTSO salonunun içi dışı doluydu.Sadece CHP liler değil toplumun her kesimi ordaydı..Saadet partisi ve işçi partisinin konfranslarına da toplumun yoğun ilgisini görünce toplumda partilerin geniş mutabakat arayışı yapmaları gerektiğini anlayabiliriz..Toplum bunu zaten sağlamış ; asıl görev partilerin üst düzeylerinde..

Konuşmalarındaki netliği,açıklığı ve konulara hakimiyeti ile İNCE’nin konuşmalarına zaman zaman izleyicilerin sözlü olarak katılması konfransın adeta STAND-UP gösterisi şeklinde geçmesine neden oldu..Konuşmalarında izleyicileri hem güldüren hem de düşündüren tarzı ile İNCE ZEKASI ile olayları karikatürize ederek adeta tek adamlı tiyatro olarak da adlandırılan MEDDAH günümüz itibarıyla da STAND-UP cı olmuştur.

Konuşmasında AKP hükümeti,Davutoğlu ve Erdoğana yüklenen İNCE Başbakan kim Cumhurbaşkanı kim bilelim.. “Ülkeyi kim yönetiyor? Başbakan mı, Cumhurbaşkanı mı? Parlamenter sistemde ülkeyi Başbakan yönetir. Bursa’dan haykırmış geçen gün, ‘iktidar partisine 400 milletvekili verilsin’ diyor. Bülent Arınç da insanlarla dalga geçiyor. ‘Hangi parti olduğunu söylemedi’ diyor. Bence de söylemedi” dedi.

7 Haziran’da yapılacak 25′inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne değinen İnce, “Yaşı 40′ın üzerinde olanlar hatırlayacaktır. 6 Kasım 1983 seçimlerini hatırlayın. 4 Kasım günü Kenan Evren televizyona çıktı, ‘Oyunuzu MDP’ye, Turgut Sunalp’a verin’ dedi. Millet dinlemedi, gitti Özal’a verdi. Bu millet öyle bir şamar atar ki inşallah o şamar Haziran’da bunlara atılacak” diyen İNCE; ‘Bunlar işçi grev yapmasın, medya yazmasın, Sayıştay araştırmasın, Yargıtay aklasın, Facebook, Twitter kapatılsın, muhalefet konuşmasın, öğrenci yürümesin, Danıştay durdurmasın, halk görmesin istiyor. Din, iman değil, bunların aklı fikri para. Doymuyor da ya. Adliye, maliye, zaptiye, rüştiye buna bağlı, Merkez Bankası’nı istiyor şimdi. Yetmez Merkez Bankası, Darphane’yi de bağlayalım sıcak sıcak yesin. Bassınlar paraları, getirsinler sıcak sıcak versinler bunlara. Merak etmeyin böyle gitmez. Zannetmeyin ki bunlar çok iyi, yüzde 50 oy alıyorlar. Biz kötü olduğumuz için bunlar oy alıyor.”

Muharrem İNCE Alanyada adeta tek adamlık tiyatro gösterisiyle STAND-UP’cıları kıskandıracak eforu,izleyicilerin söyleşiye katılımını da sağlayan söyleşisiyle CHP lilere birlik ve inanç sağlamıştır.Akaydın ve Kök geldiğinde apayrı bir grup olarak teşkilata gelenler;Baykal geldiğinde ayrı bir grup olarak partiye gelenlerin hepsini ALTSO konfrerans salonunda bir araya getiren Muharrem İNCE ;CHP Alanyada bir bakıma birliktelikte sağlamıştır.Bu birlikteliğin seçim sonuna kadar nasıl devam edeceği ise tabi ayrı bir soru..Burada en büyük görev ilçe başkanı YEŞİLDAL’a düşmektedir.

TWITTER Bizi takip edin..