mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
11-01-2015 19:22
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

MHP' de UYAR'a vefa kongresi Haber Oku

Soğuk ve yağışlı havalardan sonra bugün Alanya'nın güneşli havasında Alanya'nın dört bir mahallesinden gelenler bugün demokrasi dersi verdiler..

Cuma pazarı Belediye düğün salonuna giderken sağda solda toplanan grup insanlar MHP nin Alanya kongresi için toplanmışlardı.Bir partinin kongresinde eğer bütün toplumu ifade eden yüzleri,giyim tarzını görebiliyorsanız partinin geniş bir tabana yayıldığını görebilirsiniz.Hele ki 425 kongre delegesinin 417 si seçime geliyorsa burda bir başarı bir vefa vardır,dinamizm vardır.Bence bugünkü kongrede kimin kazandığından ziyade bu tablo daha önem kazanıyor.
Ben bu başarının mimarı olarak 8 yıldır ilçe başkanlığını yürüten Cafer UYAR'ı görüyorum.Son 30 mart yerel seçimlerinde çok zor şartlar altında doğru aday konusunda ısrarcı tutumuyla MHP nin seçimi kazanmasında önemli rol oynadı.Bu seçim sürecini aanlatmama zaten gerek yok..Ancak 30 mart 2014 den 11 ocak 2015'e kadar geçen sürede teşkilatın heyecanını dinamizmini kaybetmediğini bugünkü kongrede daha iyi gördük..MHP Alanya teşkilatı rehavete kapılıp teşkilatı ihmal etmemiş,iletişimini koparmamıştır..ve bugünkü yüzde 99 luk kaatılım sağlanmıştır.
Bugünkü seçim bir genel kuruldan ziyade adeta genel seçimde Antalya'da daha iddialı olduğunu gösteren bir teşkilat yapısı gördük.
Cuma pazarına girildiğinde üyeleri kaarşılayan dev bir pankart,dışardaki izleyiciler için kurulan sinevizyon,çay ikramı ve alanya portakalı ile döner ekmek ikramı da düşünülmüştü..Havaların sıcak gitmesiyle de bölge adeta kulis merkezine dönüştü..
Ancak adayların rahatlığından ve konuşmalarından şunu anladım;kol kırılır yen içinde kalır,hepimiz biriz birlikteyiz mesajını verdiler.

Alanya MHP kongresi

Siyasette vefa yoktur,vefa bir semt adıdır derler ama bugün Alanyada delegeler bir bakıma MHP ye belediye başkanlığını kazandıran 8 yıllık ilçe başkanı Cafer Uyarı uğurlarken vefasını da gösterip bu sözü çürütüyorlardı.Konuşmasını sık sık kesmelerinden de bunu anlamak mümkündü.
Bu seçimin sonucu bir bakıma önümüzdeki genel seçimler içinde bir mesajdır.Şimdilik bu mesajın anlamı hakkında yazmak istemiyorum.
MHP nin bu vefa kongresinde Hilmi ER 196 ; Yücel Apaydin 155 Mevlut Zavlak 68 oy aldi..
Bu sonuçlara gore yeni ilce baskani Hilmi Er oldu..Kendisine basarilar dileriz

TWITTER Bizi takip edin..