mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
04-06-2014 15:08
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

MAESTRO ALTSO ve MAKAM ARACINI BIRAKAN BAŞKAN Haber Oku

Cep telefonuma ve emalime gelen mesajlarda altso 9. Meslek komitesinin kahvaltılı toplantısı yapılacağı davetine gittim.Öğretmenevinin 4. Katında yapılan kahvaltıda reklamcılar,matbaacılar,kırtasiye ve radyo tv gazete yetkilileri vardı...

Bu tür toplantıların en büyük faydalarından biri de birbirini tanımayan sektöre yeni giren meslektaşları tanıma fırsatı vermesi...Bu yönden de önemlidir bu toplantılar…Kahvaltı masasının zenginliği kadar toplantıya katılanlarında heyecanı ve sohbete katılımı da güzeldi..Sonraki dakikalarda ALTSO başkanı Mehmet Şahin belli bir metne bağlı kalmadan akıcı ve konulara vakıf konuşma yaptı…Belli bir metne bağlı kalmadan dememin sebebi;Şahin doğaçlama yaparak konuşurken daha etkili olması…Sanırım bunu kendisi de fark etti ve doğaçlama konuşma yaptı…

ALTSO başkanının konuşmasında öne çıkan detaylar şunlar oldu;:

Güzelbağ Organize sanayi sitesi ,Matbaacılara kooperatif kurun sizlere de hazineden yer bulalım oraya taşının,çünkü bu yasal zorunluluk olacak sonra sorun yaşamayın ricası,

Gazipaşa havaalanı…Buraya yapılacak yeni apron ve yeni havayollarının ineceğini söylerken bölgeye katacağı faydaları sıraladı..

Tıp fakültesi,devlet üniversitesi..Ankaraya açılan ALTSO çalışma ofisi…

Başkan ŞAHİN bunları anlatırken şunu fark ettim…Bütün bu çalışmalarda katkısı olan herkesi toplantıda andı ve teşekkür etti…YÜCEL’in kendisine yasalar dahilinde her talebinizi değerlendirmeye alırız sözünü hatırlattı,Çavuşoğlu’nun tıp fakültesi başta olmak üzere nasıl yardımcı olduğunu,Baykal’ın ve Mehmet Günal’ın,Hüseyin Yıldızın ALTSO çalışma ofisi açılışına katıldığını anlatırken siyasi konsensüsün alanyaya faydasını anlatıyordu..

Bu açıklama ŞAHİN’in ben ortada duramam hem merkezi yönetime hem de yerel yönetime sorunların çözümü için yakınlarında bulunmak zorundayım..

Biz Alanya için varız ve her yatırımda birlikte çalışırız.Kimsenin arka bahçesi olmayız,siyasi de davranmayız,tüm siyasilerin yanında olmalıyım mesajı vermesi açısından önemlidir.

altso

Benim toplantıdan edindiğim mesaj;ŞAHİN’in ALTSO’yu lokomotif oda yapmak istiyor.Merkezi hükümet ,yerel yönetim arasında koordinasyonu kurup bilgi ve hizmet akışının net olmasını istiyor…ŞAHİN iş hayatındaki seri ve pratik modeli bürokrasiye takılmadan alanyanın bakan avantajını kullanarakj bölgeye yatırımın istihdamın akmasını istiyor.

Bu dönem bana göre Alanya’nın şansı olabilir…Yeni belediye başkanı bütün oda başkanlarına her konuda yanınızdayım mesajını veren ve bunun ilk uygulamalarını yaparak belediye ile esnaf arasındaki buzları eriten Adem Murat Yücel,Alanyanın kent merkezi dahil köyleriyle birlikte sorunlarını bilen çözümden yana olan koordinatör Hüseyin Güney ve ben ortada duramam hem merkezi yönetime hem de yerel yönetime sorunların çözümü için yakınlarında bulunmak zorundayım diyen ALTSO başkanı Mehmet ŞAHİN…Yaklaşık iki saat süren kahvaltı toplantısında bir ayrıntı bana göre daha da önemliydi..Başkanlık aracını üyelerin ulaşım hizmetlerini sağlayabilmesi için Ankara’daki ALTSO çalışma ofisine tahsis etmesi..

Başkanı zaman zaman eleştiririz ama bu kez Sezarın hakkı Sezara

TWITTER Bizi takip edin..