mehmet ergün imza
Köşe Yazarı Mehmet Ergün
Mehmet Ergün
07-05-2014 20:04
alanyabilgi@gmail.com

Yazıyı Sesli Dinleyin

Hafızamdaki MENDERES TÜREL Haber Oku

Her yıl Kasım ayında yaklaşık 1 hafta Alanyadan ayrılırım,önceden belirlediğim tarihi yerleri gezerim..2008 yılı Kasım ayında da yine böyle bir program yaptım..Güzergahım Demre idi..Demre Kuş cennetinde kuşların görsel şölenini yakından görmek istedim..

Çok eski bir antik liman kentinin yakınında bulunan kuş cenneti ile birlikte Likya döneminin Kaya mezarlarıyla ünlü olan Myra antik kentini de gezdim..
Bu geziler sonrası akşam vakti döndüğüm Antalya'da 9.cusu düzenlenecek olan Antalya Uluslararası Piyano Festivalinin olduğunu duyunca akşam kalmaya karar verdim..
Festival başladığında en büyük sürprizi ise Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel yaptı..Piyano festivalinin açılış konserinde solist sanatcı olarak sahne alan TÜREL dünya siyaset tarihinde de bir ilki gerçekletirmiş olduğuna da tanıklık ettik..Hatalarını bile gülerek karşılayıp seyirciden bol alkış alan TÜREL 2014'de tekrar başkanlığa oturdu.

TÜREL'le ilk karşılaşmamız Antalya YÖREX fuarında oldu..Gazipaşa'da üretilen keçiboynuzu çayı ve diğer ürünlerinin sergilendiği stantta karşılaştık.Keçiboynuzu çayını içtikten sonra genç girişimci mahmut arkadaşımıza Antalyaya özgü yöresel ürünleri değerlendirip katmadeğer sağladıkları için teşekkür ederek Antalya bölgesinde yöresel maddelerin mutlaka işlenerek ürün olarak sunulması gerektiğini söyledi..

Yerel seçimler sonrası başkanlık koltuğuna oturan TÜREL'in konuşmasını dikkatle dinledim..TÜREL Alanya'dan net mesajlar verdi..Parti farkı gözetmeksizin büyükşehir olarak her ilçenin yanında eşit olarak yer alacağını açık açık dile getirdi..Ağustostayapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha şimdiden hazırlandıkları açık açık belliydi,özellikle de alanyada seçimi niçin kaybettiklerini masaya yatırıp duygusallıktan uzak analiz edeceğiz derken ,alanyayı büyükşehirde birinci yaptıkları için alandakilere ve seçmenlere teşekkür ediyordu.

Mehmet ergün köşe yazısı

TÜREL Büyükşehirde akıcı ve hızlı bir şema istiyor;çünkü işi kolay değil bunun farkında..İlçe ile uyumlu olmayan hizmetlerdeki aksama büyükşehirin sorumluluğunda olacağını iyi biliyor ve işi sıkı tutuyor..

Konuşma alanına milletvekili sadık badak,il başkanı mustafa köse ve alanya ilçe başkanı hüseyin güney'le gelen TÜREL'in bu uyumlu fotoğraflarını özellikle CHP'lilerin çok iyi okuması gerekir..Kendi aralarında rekabet duygusundan uzak tamamen parti başarısına odaklanmış sinerjinin mükemmel uyumu konuşmalarında da görmek mümkündü..Antalya'da başarının sırrı da zaten bu uyumlu çalışma da yatıyordu.

Kamuoyunda artık Büyükşehir ve Alanya arasındaki uyum konusundaki belirsizliklerin bu konuşmalarla sona ereceğini düşünüyorum...TÜREL'de ve YÜCEL'de siyasi hırstan ziyade hizmet düşüncesinin ağır bastığı bir gelişmeyi izliyoruz..Bu gelişmeden Alanya'nın kazançlı çıkması hepimizin temennisidir.
Alanya'da yaşayan herkesin işçisi,esnafı,turisti,köylüsü,turistinin buna ihtiyacı var..

TWITTER Bizi takip edin..