KÜTÜPHANE ÇALIŞANLARINDAN KAYMAKAM TANRISEVEN’E ZİYARET

KÜTÜPHANE ÇALIŞANLARINDAN KAYMAKAM TANRISEVEN’E ZİYARET
Alanya Halk Kütüphane Müdürü Ahmet Kolcuoğlu ve kütüphane çalışanları “Kütüphane Haftası” etkinleri çerçevesinde Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i ziyaret etti.

Ziyarette, Alanya Kütüphane Müdürü Ahmet Kolcuoğlu kütüphanenin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kütüphane Müdürü Kolcuoğlu, Alanyalılara kitap okumayı sevdirmek için ellerinde gelen gayreti gösterdiklerini söyledi. Müdür Kolcuoğlu, Alanya İlçe Halk Kütüphanesi’nin, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren binden fazla halk kütüphanesinden birisi olduğunu belirtti. Müdür Kolcuoğlu, “Bu yıl, 28 Mart-03 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanan “Kütüphane Haftası” ile ilgili Sayın Kaymakamımız Dr. Hasan Tanrıseven’i ziyaret ettik. Kendileri kütüphanemizi sık sık ziyaret ederek bizlere destek veriyor. Sayın Kaymakamımıza göstermiş olduğu ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

KAYMAKAM TANRISEVEN “KİTAPLAR MASALARIN ÜZERİNDE OKUYUCU İLE BULUŞSUN”

Kütüphane çalışanlarını makamında kabul eden Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya’da yapılacak etkinliklerle okuma oranının arttırılması gerektiğini belirterek kitapların, raflarda değil, masaların üzerinde okuyucu ile buluşmasının faydalı olacağını söyledi.

Kaymakam Tanrıseven, Alanya Kütüphanesi’nin oldukça zengin bir arşivi ve birikimi olduğunu ifade ederek, isteyen bütün vatandaşların ve yerleşik yabancıların kütüphane kaynaklarından ve salonlarından dilediği gibi yararlanabileceğini söyledi. Kaymakam Tanrıseven, “Yabancı ülkelerden ülkemize gelmiş olan misafirlerimiz de kendilerine verilen geçici kimlik kartları ile kütüphaneye üye olabilirler ve kütüphaneden istedikleri gibi yararlanma hakkına sahiptir. Kütüphanede İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça gibi birçok dilde eser bulunmaktadır” dedi.

Ayrıca Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, kütüphanecilerin, bu yıl 28 Mart-03 Nisan 2016 tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftasını tebrik ederek Kütüphane çalışanlarına, çalışmalarında başarılar diledi.