EXPO 2016 ALANYA BAHÇESİ’NDE ÇOCUKLARA ÖZEL WORKSHOP

EXPO 2016 ALANYA BAHÇESİ’NDE ÇOCUKLARA ÖZEL WORKSHOP
EXPO 2016 Antalya'daki Alanya Bahçesinde Belediye personeli El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Macar Koçak ve Resim Öğretmeni Mehmet Ali Benli tarafından yapılan workshop çalışmasında çocuklarla, ebru sanatı ve su kabağı boyama etkinliği yapıldı. Alanya Bahçesi’ndeki canlı manken de çocukları eğlendirdi.

EXPO 2016 Antalya"daki Alanya Bahçesinde Belediye personeli El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Macar Koçak ve Resim Öğretmeni Mehmet Ali Benli tarafından yapılan workshop çalışmasında çocuklarla, ebru sanatı ve su kabağı boyama etkinliği yapıldı. Alanya Bahçesi’ndeki canlı manken de çocukları eğlendirdi.

Geleneksel İslam-Türk Sanatlarının en önemlilerinden biri olan Ebrû Sanatı Expo 2016 Alanya Bahçesi’nde yaklaşık 100 kişinin katıldığı çalışmalarla uygulamalı olarak anlatıldı.

Katılımın çok yoğun olduğu Alanya Bahçesi’nde Ebrû Sanatı’nın teknikleri, tarihçesi hakkında katılımcılara bilgi veren Alanya Belediyesi personeli El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Macar Koçak, Bülbül Yuvası Ebrû, Taraklı Ebrû, Muhayyel Ebrû, Hatip Ebrû, Hatip Ebrû, Battal Ebrû teknikleri çok ilgi gördüğünü belirtti.

SU KABAĞI

Tarihçesi çok eski yıllara dayanan, geçmişten günümüze Geleneksel Türk El Sanatları motifleri ile işlenen Su Kabakları’nı Expo 2016 Alanya Bahçesi’nde Belediye personellerinden El Sanatları Öğretmeni Ayşegül Macar Koçak ve Ressam Mehmet Ali Benli yaklaşık 100 katılımcı ile Su Kabağı çalışması yaptılar.

Bunun yanısıra Su Kabağı’nın yetiştirilmesi ve aksesuar haline dönüştürülmesi konusunda da bilgiler verildi.