En Lezzetli Yemeği Yapmak için Yarıştılar

En Lezzetli Yemeği Yapmak için Yarıştılar
Alanya Belediyesi tarafından düzenlenen 16. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde “Yöresel Mutfak Mirası Yemek Yarışması” yapıldı. Yarışmada ev hanımları en lezzetli Alanya yemeğini yapmak için yarıştı.

Bu yıl 16.sı düzenlenen Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali kapsamında Yöresel Mutfak Mirası Yemek Yarışması yapıldı. Alanya Belediyesi’nin düzenlediği Yöresel Mutfak Mirası Yemek Yarışması’na ana yemek kategorisinden 15, yöresel tatlı kategorisinden ise 12 çeşit tatlı değerlendirmeye sunuldu. Geçmişten günümüze Alanya mutfağının lezzetlerinin korunması ve tanıtılması adına düzenlenen yemek yarışmasının sunuculuğunu, TV programcısı Elif Korkmazel yaptı.

LABA DOLMASI VE KABAK TATLISI 1. SEÇİLDİ
Uluslararası Executive Şefler Fikret Özdemir, İsmail Ay ve Fatih Açıkça; Altınkepçe Turizm ve Aşçılar Derneği Başkanı Erhan Aytekin, AHEP Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Zelal Polat, Diyetisyenler Güneş Aksus ve Seren Aksus’un jüri olarak görev yaptığı Yöresel Mutfak Mirası Yemek Yarışması’nda ana yemek kategorisini Laba Dolması’yla Fatma Karagöz kazandı. Tatlı kategorisinde ise Kabak Tatlısı ile kazanan Elif Yaman oldu. Ana yemek kategorisinin 2.si Bumbar Dolması ile Tuğba Sulupınar, 3.sü ise Kabak Çiçeği Dolması ile Feyza Çevik oldu. Tatlı kategorisinde ise 2. Öksüz Helvası ile Fatma Karagöz, 3.sü yine Öksüz Helvası ile Tuğba Sulupınar oldu.