whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika alanya haber Haberler haber son dakika Lojman Magazin

Bu haber kez okundu.

Bu Ne Vasiyet Oyunu Basına Tanıtıldı

Tanıtım toplantısına, Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürü Hüseyin Çınal, Yönetmen Murat Atak, Oyunun Yazarı Gazeteci Engin Anak, Alanya Belediye Tiyatrosu Oyuncular ve basın mensupları katıldı. Kültür Merkezi’nde yapılan ön tanıtımda oyun, basın mensuplarından tam not aldı. İtalya’da yaşayan zengin bir adamın vasiyeti ve ölümünün ardından gelişen olayların esprili bir dille anlatıldığı oyunun dekoru da büyük beğeni topladı.

Alanya’dan yazarları teşvik için Gazeteci Engin Anak’ın bu oyununun önemli bir deneyim olduğunu söyleyen Yönetmen Murat Atak, “Alanya’da böyle bir imkanı sağladığı ve tiyatroya verdiği destekten dolayı sevgili Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’e teşekkür ederim. Bazen dünyanın en büyük yazarlarının bile oyunlarını sahneleyecek mekanve bütçe bulamadıklarını biliyoruz” dedi.

Oyunun yazarı Engin Anak ise kendisine verilen bu şanstan dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek, amatör bir yazarın eserinin profesyonel oyuncular tarafından sahnelenmesinden gurur duyduğunu ifade etti.


İLK GÖSTERERİM YARIN

Bu Ne Vasiyet” adlı oyunun dünya prömiyeri (ilk gösterimi) 19 Şubat Cuma saat 20.00’de Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılacaktır. İkinci gösterimi ise 20 Şubat Cumartesi yine saat 20.00’de sahneye konacaktır.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74