Alanya’da Markopaşa Müzikali Sahnelendi

Alanya’da Markopaşa Müzikali Sahnelendi
Markopaşa Müzikalı Alanya açık hava tiyatrosunda halka ücretsiz olarak sahnelendi.

Süheyl ve  Behzat Uygur kardeşler, "Markopaşa Müzikali"ni  Alanya"da sahneledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla  Alanya Açıkhava Tiyatrosunda halkın ücretsiz olarak izlediği müzikale Alanyalılar büyük ilgi gösterdi. Süheyl ve  Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından sergilenen oyunda varlıklı ve despot bir paşa ve ailesinin köşküne iç güveysi damat olarak alınan Hayrullah"ın karısına aşık olmasına rağmen bir türlü aynı evin içinde kavuşamaması konu ediliyor.

Süheyl ve  Behzat Uygur,  Şahnaz Çakıralp, Uğur Babürhan, Leyla Yüngül, Önder  Keskin, Burcu Afşin,  Ömer Yılmaz ve Nejla  Uygur"un rol aldığı müzikalin kostüm tasarımını Sadık  Kızılağaç, bestelerini Serpil Günseli, şarkı sözleri, dekor tasarımı ve yönetmenliğini Uğur Babürhan üstlendi.

Müzikali izleyen  Antalya Büyükşehir Belediyesi  Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney gazetecilere yaptığı açıklamada  Alanya halkına güzel bir eseri ücretsiz sundukları için mutlu olduklarını söyledi. Kültürel ve sosyal faaliyetler ile de  Alanya halkına hizmet etmeye devam edeceklerini vurgulayan Güney, " Uygur kardeşler, tiyatro sinema ve dizi oyuncusu babaları  Nejat Uygur"un uzun yıllar oynadığı Markopaşa Müzikali"ni  Alanya"da sanatseverlere ücretsiz buluşturdu. Bu etkinlikte büyükşehir belediyesi olarak katkı sağladığımız için mutluyuz" dedi.