Alanya Tanıtımına Muz Katkısı

Alanya Tanıtımına Muz Katkısı
Hollandalı gazeteciler Ank Herstel ve Egbert Jan Riethof, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) katkılarıyla Alanya’ya geldi.
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı katkılarıyla Alanya’ya gelen Hollandalı gazeteciler muz bitkilerini inceleyerek üretim süreci hakkında bilgiler aldı. Hollandalı gazeteciler Ank Herstel ve Egbert Jan Riethof, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) katkılarıyla Alanya’ya geldi. Alanya’nın tarihi, doğal ve turistik alanlarını inceleyen ikili çektikleri fotoğraflarla birlikte Hollanda’da yayınlanacak makaleler hazırlayacaklar. Ülke turizminin içinde bulunduğu durum sebebiyle daha fazla imaj çalışması yapmaları gerektiğinin altını çizen ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Katıldığımız ülkelerin fuarlarında temas sağladığımız basın mensuplarını Alanya’da ağırlamayı aralıksız sürdürüyoruz. Yurt dışında yine basın yoluyla oluşan olumsuz imajı aynı yolla bertaraf etmek için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

KÖY YAŞAMINI SAFARİYLE TANIDILAR

Hollandalı gazeteciler Alanya’da İpek Böceği ve İpek Üretim Evi, köy evi, muz bahçesi, Kale, Tersane, Cüceler Mağarası, Dim Çayı, Sapadere Kanyonu gibi bölgeleri gezdi. Özellikle muz bahçeleriyle yakından ilgilenen Hollandalılar muz üretimi hakkında bilgiler aldı. Safari turuna çıkarak Alanya köylerini ve köy yaşamını da tanıma fırsatı bulan gazeteciler için son akşam Rıhtım restoranda yemek daveti verildi. Haber: Fatih Şahin