Siz hala ıslak mendil mi kullanıyorsunuz? Bakın cep telefonunuza ne olacak!

Siz hala ıslak mendil mi kullanıyorsunuz? Bakın cep telefonunuza ne olacak!
Cep telefonu temizliği önemli bir konudur. Çoğumuz cep telefonunu hızlıca temizlemek için ıslak mendil gereksinimi duyarız. Fakat uzmanlar uyarıyor. Islak mendilin bakın o çok değer verdiğimiz cep telefonlarımıza olan zararı ne büyük boyutta? Pahalı cihaz kullananların dikkatine! İşte ayrıntılar...

Cep telefonu kullanıcılarının sıkça yaptığı hatalardan biri ekranı temizlemek için ıslak mendil kullanmaktır. Çoğumuz yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz.

Söz konusu bu alışkanlık telefonun ekranına ciddi zararlar veriyor. Islak mendillerin içeriğindeki kimyasallar özellikle yüksek oranda alkol içerenler ekranın kaplamasına zarar verip çiziklere neden olmaktadır. Islak mendilden taşan suyun ekranın iç kısımlarına sızması cihazın iç donanımına da zarar verecektir.

Ekran temizliği için en uygun yöntem mikrofiber bezler ve özel temizlik solüsyonları kullanmaktır. Eğer pahalı bir cep telefonu kullanıyorsanız? mutlaka bu özel bezleri tercih edin. Hiç bulamıyorsanız? gözlük satın alırken çıkan küçük kare bezleri de tercih edebilirsiniz. Fakat telefonunuz sıradan standart ise ıslak mendil kullanmaya devam edebilirsiniz.

Özel bez kullandığınızda cep telefonu ekranı nazikçe temizlenmiş olur. Zarar vermeden hem hijyen hem de içiniz rahatlamış olur. Unutmayın doğru temizlik yöntemleriyle cep telefonunuzun ekranını koruyarak uzun ömürlü kullanım sağlamanız kuvvetle muhtemel.