İŞKUR’dan TYP duyurusu yapıldı, 57 işçi TYP kapsamında alınacak

İŞKUR’dan TYP duyurusu yapıldı, 57 işçi TYP kapsamında alınacak
İŞKUR TYP duyurusu ile gündemde. Alımların tamamlanmasına son 2 gün kaldı. TYP kapsamında işçi olarak çalışmak isteyen vatandaşlarımızın acele etmesi gerekiyor. İŞKUR üzerinden başvuru yapabileceğiniz veya ilgili adrese ulaşarak görüşmelerinizi sağlayabilirsiniz. İşte ayrıntılar...

Tokat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü İŞKUR'un Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Tokat ve ilçelerinde toplam 57 işçi alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

İŞKUR TYP işçi alımı başvuruları 04 Temmuz 2024 tarihinde başlamıştı. Bitiş tarihi olarak 08 Temmuz 2024 tarihi duyuruldu. Başvuracak adayların bu tarihler arasında işlemlerini tamamlamış olmaları isteniyor.

İŞKUR TYP personel alımı için adaylar ALO-170 iletişim hattı veya İŞKUR e-şube (www.iskur.gov.tr) üzerinden başvuruda bulunabilirler.

Başvuru şartları arasında ;

  • İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak
  • 19 yaşını doldurmuş olmak
  • öğrenci olmamak (açık lise ve açık öğretim öğrencileri hariç)
  • emekli veya malul aylığı almamak
  • son bir yıl içinde yüklenici kurumda çalışmamış olmak
  • son dokuz ay içinde İŞKUR’un diğer programlarından yararlanmamış olmak

kriterleri bulunuyor. İŞKUR TYP personel alımı başvurular yönetmeliğe uygun olarak geçerli başvurular arasından liste yöntemiyle belirlenecek.

Kriterleri karşılayan adaylar İŞKUR TYP personel alımı başvurularını İŞKUR e-şube ekranından kolayca gerçekleştirebilirler. Dileyen iletişim hattını da arayabilir. İŞKUR TYP personel alımı son başvuru 8 Temmuz ve bu tarihten sonra alımların sonlanacağı bilgisi gelebilir. Acele edin.