whatsapp

    Değerli okurlarım; Öncelikle benim sözlerimi başkalarının yerine koymayın, o zaman size sunacağım enerji dolu saniyelerden mahrum kalırsınız. 

    Şimdi korku-korkular

    Bakın beyin bir sudur. Yani bütün bedenimiz aslında bir sudan ibarettir. Örneğin; 200 gr bir et pişirince ne oluyor? Geriye kalan kısım buharlaşıyor. Gerçek olan geride kalan et ise besin ögesidir. Hücreler, maddeler vs vs vs... 

      Şöyle düşünün, örneğin beynimizin içerisinde 6 tane minik minik sinir topları var. Belki de daha fazladır, ben sadece örnekleme ile sizlere bir farkındalık içerisinde açıklık getirmek istediğim konuyu öne süreceğim. 

      Her topların miligramı çok düşük olsun. 

    1. Sevinç

    2. Üzüntü

    3. Zevk

    4. Özlem 

    5. Merhamet

    6. Vicdan

    Şimdi bir olay gerçekleşip akabinde korktuğumuz anda ne oluyor? Gözlerimiz minik minik kısılmaya başlıyor ve beynimize iletiyor. Peki bunu nasıl yapıyor? Elektiriksel bir manyetik alan yada enerji ile yapıyor. Çünkü baktığınız da sadece onu görüyorsunuz. Bu sefer ne oluyor, korktuğun an ki o an, korku torbasında ki bulunan sıvı kana karışmaya başlıyor. Böylelikle mimiklere verdiğiniz tepkisi zekaya aksediyor. İşte bu yüzden yüzümüzde ki bakışlarımızı dahi kapsayacak hal ve hareketlerimiz önemlidir. 

      Zekada ki değişim de bilince karışıyor ve sonuç olarak siz korkmuş oluyorsunuz. Bu duruma dayalı olarak diğer torbalarda ki duyguları da aslında bizler yönetebiliriz. Buna da ne deniliyor? Diğer bir enerji adı ile çakra açmak. 

   Çakra açmak ne demektir?

Bir sürü çakra açma yöntemleri var. Bu enerjiyi öğreti insanları dünyada çok fazla varlardır. Örneğin; OSHO, YOGA bir çok başka vs. vs. vs. Menzil katında ki Dervişler, fakat bu başka bir süreç. Belki ilerleyen zamanlarda dervişlerimize de deyine biliriz.

Şimdi konumuza dönelim; çakraları açmak için en başta yapmanız gereken şey, olan ile olmayanı kabul etmektir. Yani olan ile olmak. Çünkü hayatta ki herşey olması gerektiği için bir süreçtir. Şimdi siz var olan şey içinize yada başınıza geldiğinde problem yaparsanız üzüntüye, derde, strese koyarsanız kendinizi başta kaybetmiş olursunuz. Ama kabullenmemiş olursanız, daha bambaşka güzelliklerin başlangıcına adım atmış, akabin de hem de bir önce ki savaşınızdan edindiğiniz tecrübelerin doğrultusunda bir tık üste çıkmış olursunuz.

    Ciddi anlamda iyi noktaya gelmek istiyorsanız, her ne olursa olsun kendinizi üzmeyeceksiniz.

Gerekirse o anda kalk sokağa çık ve yürü, bulunduğun yerin kokusunu, sizi gören bakışları, rüzgarın hangi yöne estiğini hissetmeye çalış. İlk başta size saçma gelebilir bu cümlelerim.

Yalnız unutmayın, size bu enerjiyi solurken yardım etmesi gerekenin olduğunu düşünüyorsanız, hiç şüphesiz zaten yalnız değilsiiz. Koyun elinizi yüreğinize ve bir Besmele çekin işte tam da o anda Allah’ım her amanınız gibi yanınızda sevgisi ve huzuru ile el uzatıyor olacak. 

Unutma dilinde duan gönlünde Allah’ımın huzurunu almadan sen yoksun!

Güzel ve huzur dolu niyetleriniz ile sağlıcakla kalın...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74