Yabancıların Gözdesi Köpekbalığı Eti

Yabancıların Gözdesi Köpekbalığı Eti
Alanya açıklarında balıkçıların ağına 2.5 metre uzunluğunda ve 96 kilo ağırlığında camgöz cinsi köpekbalığı takıldı.

Alanya'da balıkçıların sıkça yakaladığı camgöz cinsi köpekbalığı, yerleşik yabancılar tarafından satın alınıyor. Alanyalı ise isminden dolayı itici bulduğu köpekbalığını tercih etmiyor.

YABANCILAR RAĞBET EDİYOR


Köpekbalığına yerleşik yabancıların ilgi gösterdiğini belirten balıkçı  Hasan Eroğlu,  Alanya açıklarında bu türden köpekbalığına sıklıkla rastladıklarını anlattı. Eroğlu, "Yaklaşık 3 günde bir balıkçılar bu balıklardan yakalıyor. Bu balığı özellikle yabancılar tüketiyor" dedi.

"İSMİ İTİCİ GELİYOR"

Yerli halkın köpekbalığına ilgisinin çok az olduğunu kaydeden  Hasan Eroğlu, "Köpekbalığı etinin tüketimi açısından insanlarımızın daha çok bilinçlenmesi gerekiyor. İsminden dolayı halkımız tarafından tercih edilmiyor, itici geliyor. Köpekbalıklarının farklı besin değerleri ve lezzeti var. Biz de gelen yerli müşterilerimize bu balığı anlatıyoruz. Tavsiye üzerine tüketenler var. Yavaş yavaş yerli halk da tüketmeye başladı" diye konuştu.KİLOSU 20 LİRADAN SATILIYOR

Köpekbalığı  Saray Mahallesi'ndeki  Alanya  Ucuz Halk Pazarı'nda hizmet veren balıkçının tezgahında kilosu 20 TL'den satışa sunuldu.