Öne Çıkanlar Ucuz Seyahat Nasıl Yapılır Kalp Türkiye Arif Razgatlıoğlu Анкара

Bu haber kez okundu.

Yabancı Öğrenciler ALKÜ'de Mutlu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi, bu yıl öğrenime başlayan ve halen öğrenimlerine devam etmekte olan yabancı uyruklu öğrenciler için oryantasyon program gerçekleştirdi. ALKÜ İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılan etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, ALKÜ Erasmus Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sezin Zengin Martinez, ALKÜ Yabancı Öğrenciler Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Yakup Arı, ALKÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Sorumlusu Yrd. Doç. Dr. Kamran Hashemi, Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve Yabancılar Meclisi Üyeleri’nin yanı sıra yabancı uyruklu öğrenciler katıldı. Ayrıca etkinlikte, ALKÜ İşletme Fakültesi Yrd. Doç. Dr.  Namık Hüseyinli, Türkiye’de öğrenciyken yaşadığı deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. 

Programda yabancı uyruklu öğrencilere ALKÜ’nün hedeflerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Hasan Güneş, ALKÜ’nün uluslararası bir üniversite olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü ifade etti. Yeni açılan bölümlerde yüzde %100 ingilizce dilinde eğitim verileceğini belirten Güneş, ingilizce dilinde eğitim veren ve gelecek dönemlerde ingilizce dilinde eğitime geçecek bölümler hakkında bilgilendirmede bulundu. Gerçekleştirilen etkinlikle, yabancı öğrencilerin ALKÜ Ailesi’nin bir parçası olmasının önemine ve yabancı uyruklu öğrenciler ile Türk öğrenciler arasında kültür alışverişi deneyiminin önemine değinildi. Uluslararası İlişkiler Ofisi Kordinatörü Yrd. Doç. Dr. Kamran Hashemi öğrencilere, ALKÜ’nün sunduğu imkanlardan bahsetti.
ALKÜ’de, Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Rusya, Beyaz Rusya, Çin, Azerbeyccan, Alamanya, Fransa, Kolombiya, Kosova, Güney Kore, Gürcistan, Kazakistan, Türkmenistan, Kamerun, Kamboçya, Suriye gibi 45 farklı ülkeden 150 yabancı uyrukulu öğrenci bulunuyor. Yabancı uyruklu öğrenciler ise Tıp Fakültesi, Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Eğitim Fakültesi, ALTSO Melsek Yüksekokulu, ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu gibi birimlerde eğitimlerini sürdürüyor. 

Program yabancı uyruklu öğrenciler için hazırlanan etkinliklerin tamamlanmasıyla son buldu.  


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner73

banner57

banner74

Alanya Son Dakika Haberleri, Alanya Haber Oku, Alanya Gazetesi