Öne Çıkanlar son dakika alanya antalya gazipaşa haber alanya gazetesi

Bu haber kez okundu.

Vatan Partisi'nden Ürkmezer'e ziyaret

Vatan Partisi Alanya İlçe Başkanı Evren Kurtoğlu yakın zamanda göreve gelen Ürkmezer’e görevinde başarılar dileyerek Alanya’ya sizler gibi tecrübeli bir ismin gelmiş olmasından son derece mutlu olduklarını belitti. Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ’da görüşmede; “Mavi Vatan Anavatanımızın bütünüdür. Mavi Vatan, vatanımızın ayrılmaz parçasıdır. Türkiye’mizin geleceğini belirleyen öncelikli görev, Mavi Vatanımıza yönelik emperyalist tehdidi alt etmektir. Tehdit ABD'dir. Çünkü İsrail, Fransa, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Türkiye’ye karşı askerî ittifaklar yapıyor. Dedeağaç ve Balkanlar yanında, Fırat’ın Doğusunda ve Kafkaslar’da Türkiye’ye karşı askerî üsler kuruyor. Türk Akımı’nı engellemek için Ukrayna ile anlaşmalar yapıyor. PKK, FETÖ ve IŞİD gibi terör örgütlerini her alanda destekliyor ve silahlandırıyor. Bu gerçeklere rağmen ABD’yi tehdidin dışında ya da kenarında gösterme çabaları, tehdide hizmet etmektedir. Türkiye’miz dış güçler tarafından yıkılmaya çalışıldığı gibi iç cephede de mücadele etmektedir.Ayrıca, Vatan Partisi, 21 Haziran 2020 günü Karadeniz-Akdeniz Barış ve Dostluk Planı’nı ilan ederek, Mavi Vatanımızı savunma ve bölge ülkeleriyle ortak mücadele stratejisini belirlemiştir. Bu plan, Karadeniz’den Umman Denizi’ne kadar uzanan tek cephede bütüncül stratejiyi ve siyasetleri ortaya koymuştur.
Partimizi, 17 Aralık 2019 günü Abhazya Millet Meclisi ile yayınladığı ortak bildiride yer alan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması için çalışmalarını yoğunlaştırmış bulunmaktadır. ABD’nin Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne silah ambargosunu kaldırması ve Doğu Akdeniz ve Kıbrıs üzerinden Hürmüz Boğazı’na ve Umman Denizi’ne kadar uzanan tehdidin ağırlaştırması, KKTC’nin tanınmasına yönelik eğilimler olgunlaştırmaktadır.Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin KKTC’nin tanınmasına yönelik etkin bir çalışmaya başlaması, verimli sonuçlar almamızın önünü açacaktır.
Türkiye hedefimize ulaşmak için gerekli birikim ve erdemler devletimizde, ordumuzda ve milletimizde mevcuttur” dedi.
Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer’de Vatan Partisi Antalya ve Alanya başkanlarının ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek “Ülkemiz zorlu bir dönemdedir. Hep birlikte bu süreçleri atlatacak güçteyiz. Hep birlikte hareket edeceğiz. Bölgemizde yaşananlar hepimizi çok yakından ilgilendiriyor. Dış güçlerle mücadelede halkımız her zaman iradesini koymuştur” şeklinde konuştu.
Görüşme sonunda Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Rıza Türkmendağ partisinin MKK kararlarını ve faaliyet önceliklerini içeren bir dosyayı Kaymakam Ürkmezer’e sundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner195

Alanya Gazetesi Alexa