Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1’inci Etap Müsabakaları Tamamlandı

Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1’inci Etap Müsabakaları Tamamlandı
Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1'inci etap müsabakaları tamamlandıAntalya'nın Kemer İlçesi'nde düzenlenen Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1'inci etap müsabakaları sona erdi.
Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1"inci etap müsabakaları tamamlandı

Antalya"nın  Kemer İlçesi"nde düzenlenen  Türkiye Pool Bilardo Şampiyonası 1"inci etap müsabakaları sona erdi.

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından  Kemer"e bağlı Göynük Mahallesi"ndeki Kilikya Palace Otel"de düzenlenen şampiyonaya 254 sporcu katıldı. Şampiyonada müsabakalar, erkekler, kadınlar, gençler ve yıldızlar kategorilerinde 8 ve 9 top disiplinlerinde oynandı. Şampiyonada dereceye giren sporculara kupa ve madalya verildi.

Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, şampiyonanın ilk etabını tamamladıklarını söyledi. Üç bant bilardoda olduğu gibi pool bilardoda da her geçen gün katılımın arttığını aktaran Başkan Ercan, geçen seneki pool şampiyonasının ilk etabına 170 kişinin katıldığını, bu sene ise rakamın artmasından mutlu olduklarını kaydetti.

Kemer"de güzel bir şampiyona düzenlendiğini anlatan Başkan Ercan, Ekimde 2"nci etap, aralıkta da final etabı müsabakalarımız var. Önümüzdeki sene bilardonun okul sporlarına gireceğini düşünüyorum. Gerekli başvurularımızı yaptık. Bakanlığımız ve genel müdürlüğümüz bu konuda olumlu yanıt vereceklerini düşünüyorum. Bu sayede gençleri, zararlı alışkanlıklardan uzak tutup sporla ilgilenmelerini sağlamış olacağız diye konuştu.