Türk ocaklarında türkeli için kurban vakti!

Türk Ocakları Genel Merkezi önderliğinde, Türkeli için Kurban Vakti kampanyası kapsamında Türk Ocakları Türk Dünyası’na yardım eli uzatmaya devam ediyor. Türk Ocakları Alanya Şube Başkanı Hasan Peker, Kurban Bayramında yapılacak bağışların ihtiyaç sahiplerini ulaştırılacağını duyurdu.

- Bu haber 1016 kez okundu.

Türk ocaklarında türkeli için kurban vakti!


Türk Ocakları Genel Merkezi ve şubelerinin yıllardır yürüttüğü yardım kampanyası bu yıl da çok daha geniş bir şekilde Turan Coğrafyasına yayılarak yardım eli uzatmaya ve yüzleri güldürmeye devam ediyor. 
Şube Başkanı Peker yaptığı açıklamada, Türk Ocakları Genel Merkezi öncülüğünde her yıl kurban bayramında hem yurt içerisinde hem de Müslüman Türklerin yaşadığı Turan Coğrafyasında kestikleri kurbanları soydaşlarımıza ulaştıran Türk Ocakları bu yıl da; Afganistan (Mezar-ı Şerif), Azerbaycan, Bulgaristan (Filibe), Irak (Kerkük, Telaferi Erbil), Kafkasya, Kırgızistan, Kırım, Kosova, Kuzey Makedonya, Suriye (Afrin, Çobanbey) de kesilecek kurbanları ihtiyaç sahibi soydaşlarımızı dağıtılacağını söyledi. 
Türk Ocaklarının görevlendirdiği yetkililer, kurban kesilecek bölgelerde kesimlere nezaret edilecektir ve kurban sahiplerinin ad ve soyadları internet sitesinde (https://www.turkocaklari.org.tr/) ve sosyal medya hesaplarında yayılacaktır. Kurban kesiminin ardından bağışçılara SMS ile kurban kesim mesajı gönderilecektir.  
2021 Yılı Kurban Bedeli için 1500 Türk Lirası, 180 Amerikan Doları, 160 Avro olarak belirlenmiştir. Kurban hakkındaki ayrıntılı bilgilere https://www.turkocaklari.org.tr/kurban-kampanyasi internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Alanya Gazetesi Alexa