Sayısal Loto sonuçları açıklandı - 09 Nisan 2016

Sayısal Loto sonuçları açıklandı - 09 Nisan 2016
Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı. Milli Piyango 9 Nisan Sayısal Loto çekiliş sonuçları sayfamızda yer almaktadır. Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde kazandıran numaralar 13, 14, 23, 27, 32 ve 33 olarak belirlendi.

Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan Sayısal Loto çekiliş sonuçları dün açıklandı. Her hafta Cumartesi günü yapılan Sayısal Loto çekilişinde bu hafta hangi numaralar kazandırdı? İşte Sayısal Loto çekiliş sonuçları.

Milli Piyango İdaresince düzenlenen Sayısal Loto"nun bu haftaki çekilişi yapıldı.Sayısal Loto"nun bu haftaki çekilişinde kazandıran numaralar 13, 14, 23, 27, 32 ve 33 olarak belirlendi.Sayısal Loto oyununun bu haftaki çekilişinde 6 bilen bir kişi 3 milyon 363 bin 620 lira 60 kuruş ikramiye kazandı.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 6 bilen bir kişi 3 milyon 363 bin 620 lira 60 kuruş, 5 bilen 323 kişi 2 bin 211 lira 15"er kuruş, 4 bilen 14 bin 911 kişi 36 lira 5"er kuruş, 3 bilen 254 bin 418 kişi 5 lira 95"er kuruş ikramiyenin sahibi oldu.

Büyük ikramiyenin İstanbul"un Üsküdar ilçesine isabet ettiği çekilişte, 6 milyon 129 bin 150 lira 70 kuruş ikramiye dağıtıldı.

Hasılattan kamuya KDV olarak 1 milyon 774 bin 155 lira 97 kuruş, Şans Oyunları Vergisi olarak da 991 bin 230 lira 50 kuruş aktarılacak.

SAYISAL LOTO HAKKINDA

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca oyun olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır. olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.