Öne Çıkanlar abd Futbol Ekonomi alanya Alanya Sapaderede Orman Yangını

Bu haber kez okundu.

Şahin ve Altan'dan Vergi Affı Çağrısı

Ziyarette halk arasında “Vergi Affı” olarak bilinen 7143 Sayılı Kanun kapsamında başvuruların 31 Temmuz günü sona ereceğine dikkat çekilerek, tüm mükellefler ve devlete borcu olan mükellef olmayan tüm vatandaşların faydalanabilmesinin önemi vurgulandı.

Fırat ve Şahin görüşmesinde söz konusu yasanın sadece vergi borçlarını değil, trafik, nüfus ve birçok idari para cezasını bununla birlikte öğrenim kredisi, ecri misil gibi devlete olan birçok borçluyu da kapsadığı belirtilerek, “Yasadan mükellef olsun veya olmasın tüm vatandaşlarımız yararlanabiliyor. Bu fırsatı kaçırmayın. 31 Temmuz tarihine kadar www.gib.gov.tr adresinden veya bizzat vergi dairelerine giderek başvurularınızı yapın” mesajı verildi.
Konuya ilişkin açıklama yapan Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan, “7143 Sayılı kanundan faydalanarak; “Kesinleşmiş vergi ve diğer borçların taksitle veya peşin olarak indirimli şekilde ödenebileceğini, Dava inceleme, tarhiyat safhasındaki borçlardan cazip koşullarda kurtulma imkanı sağlanacağını, Matrah ve vergi arttırımında bulunarak 5 yıl için vergisel açıdan mükellefin kendisi veya şirketini bir nevi sigorta ettirebileceğini ve işletme kayıtlarının cezasız olarak düzeltilebileceğini” söyledi.

Altan ayrıca söz konusu yasanın sadece vergi borçlarını değil, trafik para cezası, nüfus para cezası gibi birçok idari para cezasını, öğrenim kredisi, ecri misil gibi devlete olan birçok borçluyu da kapsadığını belirterek, “yasadan sadece vergi mükellefleri değil, borçları yasa kapsamında olan herkesin yararlanabileceğini sözlerine ekledi. 

ŞAHİN; “FIRSATI KAÇIRMAYIN!...”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin de, yasanın mükellef olsun olmasın tüm vatandaşlara birçok kolaylık, af ve indirim getirdiğini belirterek, “Sadece işadamlarımızı değil tüm vatandaşlarımızı bu tarihi fırsattan yararlanmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımız son güne kalmadan erkenden bu yasadan yararlanarak başvurularını yapsınlar. Ben birçok global düzeyde ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde çıkan bu yasanın herkes için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bu manada yasanın hazırlanmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bakanlar kurulu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarına da teşekkür ediyorum” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74