whatsapp
Öne Çıkanlar alanya alanya son dakika Magazin alanya haber Ekonomi

Bu haber kez okundu.

Şahin, Litvanya Temaslarını Değerlendirdi

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın KOSGEB Destekli Litvanya İş Gezisi, 09-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Litvanya’ya giden heyette, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri, ALTSO Meclis Üyeleri ve çok sayıda iş adamından oluşan 60 kişi yer aldı.

ŞAHİN: “VERİMLİ BİR GEZİ OLDU”

İş gezisini değerlendiren ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, iş gezisini KOSGEB desteğiyle düzenlediklerine dikkat çekerek, “Verimli bir gezi oldu. İş adamlarımızda ciddi bir katılım gösterdi. ALTSO olarak bu tür iş gezilerine büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar Amerika Birleşik Devletleri’nin de içinde bulunduğu 22 ülkeye iş gezisi düzenledik. Düzenlemeye de devam edeceğiz” dedi.

ŞAHİN: “LİTVANYA’YA İKİNCİ KEZ GİTTİK”

Üyelerden gelen talepler doğrultusunda gidilecek ülkeyi belirlediklerine dikkat çeken Başkan Şahin, “Üyelerimizden gelen isteklerin ardından Litvanya’ya ikinci kez iş gezisi düzenledik. Orada ülkemizin Litvanya Büyükelçisi ile bir görüşme gerçekleştirdik. Vilnius Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıya katıldık. Yatırım Ofisindeki toplantıya katıldık. Litvanya’daki Türk İş Adamları Derneği’ni ziyaret ettik. Buralarda Firma temsilcileri ile iş adamlarımız ikili görüşmeler yapma fırsatı yakaladı. Üyelerimiz açısından çok verimli bir iş gezisi oldu. Üyelerimiz çok sayıda ikili görüşme gerçekleştirdi” dedi. 

ŞAHİN: “LİTVANYALI ÖĞRENCİLER STAJINI ALANYA’DA YAPSIN”

Litvanya’da Turizm Üniversitesi’nin olduğuna vurgu yapan Başkan Şahin, “Litvanya’da bir tane Turizm Üniversitesi var. Burada öğrenim gören öğrencilerin zorunlu stajları var. Biz bu öğrencilerin stajlarını Alanya’mızda yapması için görüşmeler gerçekleştirdik. İnşallah bunu başaracağız. Litvanyalı öğrencilerin Alanya’mıza gelmesiyle de doğal bir tanıtım oluşacak” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74