Protestocu Heykeltıraş, CHP’li Belediye Alacağımı Vermedi Dedi

Protestocu Heykeltıraş, CHP’li Belediye Alacağımı Vermedi Dedi
Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, dün Antalya Havalimanı'nda protesto eden heykeltraş Ragıp Çiçen, İzmir'de CHP'li Karabağlar Belediyesi'ne yaptığı işlerin karşılığı 12.5 milyon lira alacağı olduğunu idtdia etti, ödeme yapılmadığı için eylem yaptığını söyledi.

Chp Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu"nu, dün  Antalya Havalimanı"nda protesto eden heykeltraş Ragıp Çiçen,  İzmir"de CHP"li Karabağlar Belediyesi"ne yaptığı işlerin karşılığı 12.5 milyon lira alacağı olduğunu idtdia etti, ödeme yapılmadığı için eylem yaptığını söyledi. Karabağlar Belediye Başkanı  Muhittin Selvitopu ise alacak iddiasının doğru olmadığını söyledi.

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu"nu dün protesto ettiği için gözaltına alınan, işlemlerden sonra da serbest bırakılan heykeltıraş Ragıp Çiçen,  Antalya"daki bürosunda basın toplantısı düzenledi. Eylemin gerekçesini anlatan Çiçen, 2013 yılında  İzmir"de Karabağlar Belediyesi"ne yaptığı  Nasrettin Hoca figürlü dev heykel binanın da bulunduğu  Uzundere Rekreasyon Projesi"ne ilişkin kandırıldığını öne sürerek, belediyeden 12.5 milyon lira alacağı olduğunu iddia etti. Çiçen, 23 milyon TL bedelli projenin ihalesinin iki bölüm halinde yapılacağı sözü verilerek ilk bölümün 11.5 milyon TL tutan kısmını aldığını, ancak işi bitirmesine rağmen ikinci ihalenin yapılmadığını; bu nedenle de kalan 11.5 milyon TL parasını alamadığını iddia etti. Devamında belediyeye yaptığı ek işler nedeniyle de 1 milyon TL alacağı kaldığını belirten Ragıp Çiçen, toplamda 12.5 milyon lira tutan alacağını tahsil edemediğini ileri sürdü.

Yaşanan tüm olayları CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP tüzel kişiliğine noter aracılığıyla ilettiğini kaydeden Ragıp Çiçen, "Dünyanın en büyük figüratif heykel binasını yaptım.  Nasrettin Hoca"nın vücudunun tamamı 38,5 metre yüksekliğinde. Vücudun içi 4 kat. Her kat 7"şer metre yükseklikte bir kültür merkezi ve müze olarak tasarlandı. Yani insanlar dışarıdan bunu bir heykel zannediyor. Hayır, bu devasa bir bina ve bir benzeri de yok" dedi.

Kılıçdaoğlu"nun herşeyi ayrıntısına kadar bilmesine rağmen parmağını dahi kımıldatmadığını öne süren Çiçen, dünkü protestosu sonrasında gözaltına alındığında savcının  Kemal Kılıçdaroğlu"nu aradığını ve "Şikayetçi misiniz bu adamdan" diye sorduğunu söyledi. Çiçen, tutanakta "CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu ve hiçbir CHP"li yetkili Ragıp Çiçen"den şikayetçi olmamıştır" yazıldığını dile getirdi.

BELEDİYE BAŞKANI: ALACAĞI YOK

Karabağlar Belediye Başkanı  Muhittin Selvitopu,  Antalya Havalimanı"nda CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu"nu protesto eden heykeltıraş Ragıp Çiçen"in Karabağalar Belediyesi için yaptığı işten 12.5 milyon alacağı olduğu iddiasının doğru olmadığını söyledi. Selvitopu, "Sözleşmesine göre tüm alacakları ödendi. Belediyeden alacağı yok" dedi. Selvitopu, kendisinden önceki dönemde başlayan  Uzundere Rekreasyon Alanı projesi ve  Nasrettin Hoca figürlü dev heykel binayla ilgili mevcut sözleşmeyi göreve geldikten sonra devam ettirdiklerini, eksik işlerin tamamlanmasından sonra tüm alacakların ödendiğini söyledi. Projeyle ilgili geçici ve kesin kabul işlemlerinin de yapıldığını belirten Selvitopu, "Sözleşmeye göre herhangi bir alacakları yok. Hatta gecikmeden dolayı ceza da kestik. Buna da herhangi bir itiraz olmadı. Kendi kendine alacağı olduğunu iddia ediyor" diye konuştu.