Projesi Ayakta Alkışlandı

Projesi Ayakta Alkışlandı
Alanya Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü tarafından iki yıldır devam eden “Orda Bir köy Var Uzakta” projesi tamamlandı. ‘Orda Bir köy Var Uzakta’ projesi ile kırsal mahallelerde yaşayan çocukların ayağına kadar giderek tiyatro ile tanışmasını sağlayan Alanya Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde kırsalda 98 mahalle okulunda çocuklar için tiyatro sahneledi.

2 YILDA 98 OKULDA ÇOCUK TİYATROSU OYNANDI

2 yıldır devam eden ‘Orda Bir köy Var Uzakta’ projesinin birinci yılında 58 mahalle okuluna ulaşan Belediye Tiyatrosu Çocuk Bölümü sorumlusu yazar-yönetmen Nilbanu Engindeniz, “Sarı Gökyüzü Sirki” drama çalışması ile öğrencileri hem bilgilendirdi hem eğlendirdi. Projenin ikinci bölümünde ise Erhan Özçelik’in yazdığı Nilbanu Engindeniz’in yönettiği “Kedi ile Palyaço” adlı oyunla 38 mahalle okuluna ulaşıldı.

ÇOCUKLARI TİYATRO İLE BULUŞTURAN PROJENİN BELGESELİ AYAKTA ALKIŞLANDI

İki yıl süren bu proje Erkan Güneş tarafından filme alındı. 25 dakika süren film, Alanya Belediye Tiyatro Müdürlüğü’nün kırsal mahalle okullarında yaptığı tiyatro gösterilerini anlatıyor. Tiyatro Müdürlüğü’nde gösterilen filmi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Yenialp ve Abdullah Akbaş, Alanya Belediye Spor Kulübü Başkanı Mehmet Erken, Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Tiyatro Sanatçısı Nilbanu Engindeniz ve öğrenciler katıldılar.

Filmi çok beğenen ve emeği geçenleri kutlayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yaptığımız bir proje idi. Bu projenin hedefine ulaşması bizleri son derece mutlu etti. Alanya Belediyesi olarak artık okul, kreş ve yurtlar yapıyoruz. Alanyamızda bulunan tüm okullarımızın fiziki ve eğitim şartlarını iyileştirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Merkezdeki okullara hangi hizmet yapılıyorsa mahalle okullarına da aynı hizmeti yapılıyor. Bizim ümidimiz ve geleceğimiz olan siz çocuklara ışık ve önder olmak istiyoruz. Bu projede emeği bulunan başta Milli Eğitim Müdürümüze, Tiyatro Müdürlüğümüze ve Nilbanu Engindeniz’e çok teşekkür ediyorum’’ dedi

Konuşmaların ardından proje katkı sağlayanlara teşekkür plaketleri verildi.