Özel Çocuklara Asker Düğünü

Özel Çocuklara Asker Düğünü
Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde faaliyet gösteren Özel Kemal Akça Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, bünyesinde eğitim gören ve askerlik çağına gelmiş 25 öğrencisi için asker düğünü düzenledi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde faaliyet gösteren Özel Kemal Akça Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, bünyesinde eğitim gören ve askerlik çağına gelmiş 25 öğrencisi için asker düğünü düzenledi. Hiç gidemeyecekleri asker ocağına bir günlüğüne de olsa gitme fırsatı bulan özel 25 asker adayı, rehabilitasyon merkezi bahçesinde düzenlenen asker töreniyle unutulmaz bir gün yaşadı.
Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, Garnizon Komutanı Kürşat Çilek, Belediye Başkan Vekili Adem Kaya, Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı ve çok sayıda protokol mensubunun katıldığı asker düğününe, asker adaylarının dost ve akrabaları da hazır bulundu.
Düğün öncesi konuşan Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nevin Şeker, bir öğrencisinin kendisine Öğretmenim bir gün bile olsa askere gidemez miyim? diye sorduğunu söyledi. Bu sorudan çok etkilendiğini belirten Şeker, Bugün düzenlediğimiz bu etkinlik bu soru ile başladı. Sizleri burada görmek bizleri çok mutlu etti dedi.
Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci ise askerliğin Türk toplumunda şerefli ve onurlu bir yeri olduğunu belirterek, Her Türk evladı birgün mutlaka askere gideceğini bilir, gidemeyenler ise derin bir üzüntü içine girer. Evlatlarımız bir gün de olsa bu vazifelerini yapmanın mutluluğunu yaşayacaklar. Bugün buraya toplanmamıza vesile olan gençlerimizi yürekten tebrik ediyorum diye konuştu.
Konuşmaların ardından düğün töreni dualarla başladı. Omuzlarına astıkları ay-yıldızlı şallarla, binadan çıkarak düğün alanına gelen 25 özel gencin başında kına gezdirildi. Asker adaylarının ellerine kınalarını ise protokol mensupları yaktı.
Kına merasiminin ardından asker adayları ve davetliler müzik eşliğine eğlendi. Kaymakam Ekinci ve Gaznizon Komutanı Kürşat Çilek de gençlere bir süre eşlik etti.
OĞLUMUN EN BÜYÜK HAYALİ ASKER OLMAKTI
Asker adaylarından Asıf Furkan Şahin’in babası Mehmet Şahin, en mutlu günlerinden birini yaşadıklarını söyledi. Duygularını anlatmakta güçlük çektiğini belirten Şahin, Anlatılmaz, yaşanır derler ya gerçekten de öyle. Bu düğünü yapanlardan Allah bin kez razı olsun. Oğlumun en büyük hayali asker olmaktı. Müdürü oğlumun bu isteğini duymuş ve bu etkinliği düzenlemiş. Kendisinden Allah razı olsun dedi.
Anne Ayşe Şahin ise oğlunun en büyük hayalini gerçekleştirdiklerini belirterek onu asker ocağına teslim edeceklerini, yemin törenine de katılacaklarını söyledi.
Bir günlüğüne de olsa askere gidecek olan Mesut Oğul, çok mutlu olduğunu söyleyerek kendilerine bu fırsatı verenlere teşekkür etti.
Askere gitmeyi çok istediğini ancak bugüne nasip olduğunu söyleyen Mustafa Melikşah Demiral ise Allah gitmeyenlere nasip etsin diye konuştu.