Öne Çıkanlar haber son dakika alanya antalya gazipaşa alanya gazetesi

Bu haber kez okundu.

MESLEK BİRLİKLERİ GIDA GÜVENLİĞİ İÇİN GÜVENİLİR ELLER’DE BULUŞTU


Alanya Belediyesi Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim programı kapsamında, Türkiye’de ilk kez yerel yönetim desteğini sağlayarak Unilever Food Solutions’la örnek bir işbirliği başlattı. Alanya bölgesinde turizm ve yeme-içme sektöründen meslek birliklerine online gıda güvenliği eğitimi verilmeye başlandı. Bu kapsamda meslek odalarına ilişkin ilk Güvenli Gıda Eğitimi, Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası’na verildi. Odaya kayıtlı 180 kişi aynı anda Güvenli Gıda Eğitimi aldı.

ERDOĞMUŞ; “ALANYA BELEDİYESİ’NİN BAŞLATTIĞI BU PROJE DİĞER BELEDİYELERE DE ÖRNEK OLACAK”
‘’Güvenilir Eller Projesi’’nin şeflerde gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmayı ve bilgi açığını kapatmayı hedefleyen online bir eğitim programı olduğunu hatırlatan projenin koordinatörü Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, “İnanıyorum ki ilk kez Alanya Belediyesi olarak başlattığımız bu proje, diğer belediyelere de örnek olacak ve Türkiye geneline taşınmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

EĞİTİM 5 AYRI BÖLÜMDEN OLUŞUYOR
Eğitim programıyla ilgili bilgi veren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, eğitimin 5 ayrı bölümden oluştuğunu söyledi.
Online eğitim programının “Çapraz Bulaşma, Fiziksel ve Kimyasal Tehlikeler, Temizlik, Üretim Güvenliği ve HACCP uygulamaları” başlıkları altında toplandığını kaydeden Erdoğmuş, “ İşletmelerimiz ve şeflerimiz müşteri memnuniyetini ve beklentilerini karşılayabilmek için sürekli olarak kendilerini revize etmek zorunda ve öncü adımlarla kalite değerlerini yükseltmek istemektedirler. Hızlı bir temponun hüküm sürdüğü hizmet sektöründe her bir çalışanın eğitim almasını sağlamak kolay değildir. Bu gerçekten yola çıkarak Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim programı sektörün ihtiyaçlarına cevap veren bir sistem olarak ilgimizi çekmiştir. Daha önce oteller için yaptığımız eğitimi şimdi meslek odalarıyla devam ettiriyoruz. Bu bağlamda meslek odaları için planladığımız ilk eğitimimizi ise Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası’yla gerçekleştirdik” dedi.

ODA BAŞKANINDAN BELEDİYEYE TEŞEKKÜR
Üyeleriyle birlikte eğitim programına katılan Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, “İlçemizde topyekun bir eğitim seferberliğine başlayarak bir ilki başlatmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda Alanya Belediyesine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Eğitim programının sonunda Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp programa paydaş katılımcı olan Alanya Otelciler Pansiyoncular Lokantacılar Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci’ye ve eğitimi veren Akademisyen Yaşar Mete ‘ye plaket takdim ederek teşekkürlerini sundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner169

Alanya Gazetesi Alexa