Öne Çıkanlar son dakika alanya haber alanya gazetesi antalya gazipaşa

Bu haber kez okundu.

Meclisin Gündemi, İskele Değişimi


Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) Ağustos ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Mehmet Şahin, Alanya için artık ‘İskele Değişimi’nin şart olduğunu söyledi. Başkan Şahin, “İskelemizin huzura kavuşması, şehrimizin marka değerinin artması için Yat Limanıyla-İskelenin değişimi tamamlanmalı. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Alanya’mızın marka değerini yükseltecek proje için elimizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz” dedi.

ALTSO’nun Ağustos Ayı olağan meclis toplantısı 28 Ağustos 2018 Salı günü ALTSO Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış, yoklama ve mazeretlerin bildirilmesinin ardından ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, yönetim kurulu faaliyetleri konusunda meclis üyelerini bilgilendirdi.

Son dönemde ABD’nin uyguladığı manipülasyonlar yüzünden döviz kurunun olağan dışı yükselmesine dikkat çeken Başkan Şahin, “Zaman, ülkemiz ve milletimiz için daha çok çalışma zamanı. İş dünyası olarak üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata devam etmemiz büyük önem arz ediyor. Hep birlikte, el ele verirsek ülkemiz büyük atılımlar gerçekleştirecek, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girme hedefimize doğru ilerlemeye devam edecek” dedi.

Kurdaki dalgalanmaların maliyetleri de etkilediğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Maliyet artışlarını hemen ve misliyle müşteriye yansıtmak, aceleci davranmak da anlamlı değil. Döviz kurundaki bu artış ve oynaklıktan dolayı hemen üretimi, istihdamı kısmak, fiyatları artırmak işleri daha da çıkmaza sokar. Bu durumda, üretimi daha verimli hale getirmeye yönelik tedbirler almamız, bunun için gayret sarf etmemiz daha doğru olacaktır. Daha çok çalışarak, üreterek ve satarak, dışa bağımlılığı bitirip, yerli ve milli üretimi hedeflemeliyiz” dedi. 
Dükkan sahiplerine de çağrıda bulunan Başkan Şahin, “Dükkan sahiplerinin de kiracısı olan ticaret erbaplarına karşı daha yapıcı olmaları, kira artışı yapmamaları ve aksine belki de kiralarda revizyona giderek hükümetimizin başlattığı bu olumlu sürece destek vermeleri gerekmektedir” dedi.

ŞAHİN: “İSKELENİN DEĞİŞİMİ ALANYA’MIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
Son günlerde iskelede yaşanan gerginlikleri de değerlendiren Başkan Şahin, konuyla ilgili olarak Alanya Liman Başkanı Mehmet Sayhan’ı ziyaret ettiğini açıkladı. Konuyla ilgili önümüzdeki süreçte geniş katılımlı bir de toplantı düzenleyeceklerini ifade eden Başkan Şahin, “İskelede huzurun sağlanması, güvenliğin tam olarak ele alınması için iskelenin, yat limanıyla değişmesi şart. Bu konuda yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Projenin hayata geçmesiyle birlikte Alanya’mızın marka değeri yükselecek, iskele huzura kavuşacak” dedi. 

Başkan Şahin konuşmasında, Alanya’da ‘muşmula’ olarak bilinen yeni dünya meyvesinin coğrafi işaretini Alanya’ya kazandırdıklarını vurgulayarak, “Prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte Alanya’mızda muşmula olarak bilinen meyvenin ‘Alanya Yenidünyası’ olarak coğrafi işaret tescilini yaptırdık. Alanya’mıza hayırlı uğurlu olsun. Şimdi sırada avokado var. O konuda da çalışmalarımız devam ediyor” dedi. 
Başkan Şahin ayrıca, geçtiğimiz hafta idrak edilen Kurban Bayramı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma töreni, huzurevi ve garnizon şehitliği ziyareti, ALTSO’ya yapılan ziyaretlerle ilgili olarak da meclis üyelerini bilgilendirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner169

Alanya Gazetesi Alexa