Mahmutlar'da Dere Park Islah Ediliyor

Mahmutlar'da Dere Park Islah Ediliyor
Mahmutlar Mahallesi’nde Manolya Sokak’ta bulunan dere, Alanya Belediyesi tarafından ıslah ediliyor. Islah çalışması ile bölge, hem görüntü kirliliğinden kurtulacak hem de sel ve su baskınlarına karşı korunmuş olacak. Mahmutlar Mahallesi’nde Manolya Sokak’ta bulunan dere, Alanya Belediyesi tarafından ıslah ediliyor. Islah çalışması ile bölge, hem görüntü kirliliğinden kurtulacak hem de sel ve su baskınlarına karşı korunmuş olacak.

Alanya Belediyesi kentsel iyileştirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Merkez ve kırsal mahallelerde vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için dere yataklarının ıslahına ve yol çalışmalarına ağırlık veren Alanya Belediyesi Fen İşleri ekipleri, çalışmalarını Mahmutlar Mahallesi’nde sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Mahmutlar Mahallesi’nde Manolya Sokak’ta

‘Dere Park’ adıyla anılan bölge ıslah ediliyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “ Kentsel iyileştirme çalışmalarımız kapsamında Mahmutlar Mahallesinde Manolya Sokakta, halk arasında Dere park olarak bilinen derede ıslah çalışması başlattık. Islah çalışması ile birlikte dere yatağı modern bir görünüme kavuşurken, sel ve su baskını riskinkini de ortadan kaldırmış olacağız.” dedi.


Etiketler :