Kurban Bayramında Noterler Açık Mı 2024? Noterler 9 Gün Kapalı Mı Olacak?

Kurban Bayramında Noterler Açık Mı 2024? Noterler 9 Gün Kapalı Mı Olacak?
9 günlük Kurban Bayramı tatili noterler için de geçerli mi? Kurban Bayramı'nda noterler açık mı 2024 yılında? Noterler ne zaman kapanıp ne zaman açılacak?

Yapılan son Kabine Toplantısı sonrasında Millete Sesleniş konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin, bayramdan sonraki 2 günü de idari izin olarak vermek kaydı ile kamu kurum ve kuruluşları için 9 gün olarak düzenlendiğini açıkladı. Bunun sonrasında, Kurban Bayramı'nda noterler açık mı sorusunun yanıtı 2024 yılı için araştırılmaya başlandı.

Kurban Bayramında Noterler Açık Mı 2024?

Noterlerde görev yapan kişiler kamu çalışanı. Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamaya göre ise kamu çalışannları, Kurban Bayramı sonrasındaki 2 günü de idari izin olarak kullanacak ve toplamda 9 gün bayram tatili yapacaklar. Bu durum noterler için de geçerli olacak.

Noterlerin Kurban Bayramı tatili süresince kapalı olması ise beraberinde, bu süreçte kimsenin araba alıp satamayacağını, velaket verip alamayacağını, vasiyet yazdıramayacağını... ve daha pek çok işlem yaptıramayacağını getiriyor.

14 Haziran 2024 Cuma günü mesai saatinin sona ermesi ile birlikte kapanacak olan noterler, 24 Haziran 2024 Pazartesi günü, mesai saatinin başlaması ile birlikte açılacak.