whatsapp
Öne Çıkanlar alanya Ekonomi haber İşte antalya

Bu haber kez okundu.

Köprü için Korkutan Uyarı

Alanya'da yeni çevre yolunun başlangıç noktası olan Ticaret Lisesi Kavaşağı'nda yapılan köprünün betonları arasından su sızması mimarların dikkatini çekti. Yeni yapılan köprünün altına sızan sular özellikle yağışlı günlerde vatandaşların dikkatini çekti. Konuyla ilgili Mimar Nuket Akın sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve yetkilileri uyardı. 

Yağmurlu havada köprüye giderek incelemelerde bulunan Akın, "Köprünün betonunda yoğun bir şekilde izalasyon sorunu yaşanmaktadır." dedi. Bu sızmanın Alanya için ileride büyük sorunlar doğuracağının altını çizen Akın, "Hem su ile yoğun temas eden betonun ve içerisindeki demirin ömrü minimum yüzde 50 kısalır, ancak bunu beklemeden ileride mutlaka tamiri yapılacaktır." dedi.

Tamiri yapılsa bile yine de ciddi bir sorunun Alanya'yı beklediğini belirten Akın, "Bu tamirat işlemi muhtemelen yaz aylarında yapılacak. Çünkü kışın kullanılacak olan malzemeler yağmur altında kullanılamaz. 2 yıl önce tünellerin yaz ortasında bakıma alındığında zaten kötü giden turizm sezonunun nasıl daha fazla kötüye gittiğine şahit olduk. Maalesef bu durumda da karşımıza çıkacak olan tablo farklı olmayacak." dedi.

Akın yetkilileri bir an önce çalışma yapmaya davet etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Dombıra 1 yıl önce

Köprü işini Nüket akına verselerdi kesin yıkılmazdı

Avatar
Mehmet 1 yıl önce

Yaw köprü bu ne işi var izolasyonun orda yuhh

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74