Kaymakam Tanrıseven'in 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Kaymakam Tanrıseven'in 19 Mayıs Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı
Kaymakam Tanrıseven, “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Tanrıseven"in mesajı şöyle:
Ulusumuzun varoluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olan 19 Mayıs, Türk Milletinin tarih boyunca hep en yukarıda tuttuğu bağımsızlık sevdasının bir yansımasıdır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda, ilk adımı oluşturan ve Türk Milletinin bağımsızlığı için kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 97. yıl dönümünü Ulusça hep birlikte kutlamanın sevincini yaşıyoruz.
Birlik ve beraberlik içinde bu topraklara ve tarihimize duyduğumuz derin sevgi ve bağlılık, birlikte oluşturacağımız mutlu ve müreffeh geleceğe olan güvenimiz, Milletçe bizi birbirimize daha çok kenetleyecektir.
Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Gençliği, Türkiye’nin uygarlık yolunda ilerleyebilmesinin en büyük güvencesidir. Gençlerimizin, emanetinde bulunan Cumhuriyet’imizi geleceğe taşımak için özveriyle çalışacağına olan inancımız tamdır.
Bu anlamlı günü gençliğimize emanet eden, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızın Aziz kahramanları, şehit ve gazilerini, rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.
Dr. Hasan TANRISEVEN
Kaymakam