Kapanış Yemeğinde Buluştular

Kapanış Yemeğinde Buluştular
Alanya’nın ev sahipliği ile Galip Dere Plajı’nda iki gün boyunca gerçekleştirilen 2016 Alanya ETU Triathlon Avrupa Kupa Finali’nin sonunda Filika Restoran’da kapanış yemeği düzenlendi.

2016 Alanya ETU Triathlon Avrupa Kupa Finali ve Aquathlon Türkiye Şampiyonası için düzenlenen kapanış yemeği, 26 yıldır Alanya’da devam eden triathlonun 1991 yılından başlayıp 2016 yılına kadar olan fotoğraf slayt gösterisi ile başladı. Yemeğin ardından kapanış konuşmaları gerçekleştirildi.

YÜCEL: “ALANYA’NIN EKONOMİSİ CANLANIYOR”

Gecenin ilk kapanış konuşmasını gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Alanya Triathlonu’nun 26. Yılına ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyuyoruz.  2016 Alanya Triathlon Avrupa Kupa Finalleri’nde 38 ülkeden 600’ü aşkın sporcuyu Alanya’da ağırladık. Alanya Belediyesi olarak yıl içerisinde 200’e yakın uluslararası ve ulusal spor organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu spor organizasyonları, Alanya’nın marka değerini yükseltmekte, Alanya turizmine ve ilçe ekonomisine yılda 75 milyon doların üzerinde gelir getirmektedir.” dedi.

GÜNEŞ: “DAHA NİCE 26. YILLARA”

Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş; “26 yıl önce triathlonu başlatanlara teşekkür ediyorum. Her yıl üstüne katarak, bu yarışlar bu hale geldi. İnşallah Alanya triathlonu yarışlarında daha nice 26. yıllar geçiririz.” dedi.

BERTRANDİ: “ALANYA BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YERDE”

Avrupa Triathlon Federasyonu Başkanı Renato Bertrandi; “26 yıldır yapılan bu organizasyon artık geleneksel hale geldi. Tarih insanlar için çok önemli. Sizler bu organizasyonu bu hale getirdiniz. Alanya benim için çok önemli bir yerde. Dünden bugüne kadar üstüne katarak bu organizasyonu geliştirdiniz.” dedi

TANRISEVEN: “ALANYA TRİATHLON İLE ÖZDEŞLEŞTİ”

Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven; “Çeyrek asırdır Alanya’mız bu etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Alanya bu sporda Türkiye deki en iyi yer olduğunu gösterdi. Artık Alanya triathlon ile özdeşleşti. Önümüzdeki yıllarda da bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TEŞEKKÜR PLAKETLERİ VERİLDİ

Konuşmaların ardından plaket törenine geçildi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’ e, Avrupa Triathlon Federasyonu Başkanı Renato Bertrandi’ne, Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş’ e ve ALTİD Başkanı Burhan Şili’ye destek ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi. Avrupa Triathlon Federasyonu Başkanı Renato Bertrandi de, Kaymakam Tanrıseven’e ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’ e çeşitli hediyeler takdim etti. Türkiye Triathlon Federasyonu Başkanı Hamdi Güneş Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’ e, Avrupa Triathlon Federasyonu Başkanı Renato Bertrandi’ ne, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’ e ve emeği geçenlere plaket verdi.