İstiklal Marşının Kabulü Törenlerle Kutlandı

İstiklal Marşının Kabulü Törenlerle Kutlandı
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yılı kutlama ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy anma programına katıldı.

Tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da İstiklal Marşı'nın kabulünün 95. yılı kutlama ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy anma programı çeşitli etkinliklerle gerçekleşti.

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven'inde katıldığı Alanya Kültür Merkezi B Salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını A. Fevzi Alaeddinoğlu Anadolu Lisesi Müdürü İbrahim Sevimlier yaptı. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan Lisesi Müdürü Sevimlier, ''Mili Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, 20 Aralık 1873'te İstanbul Fatih'te doğdu. Eğitim gördüğü okulları daima birincilikle bitirdi. Farsça, Arapça, Fransızcayı mükemmel bir şekilde öğrendi. Mülkiye İdadisini bırakıp, tez elden meslek sahibi olma düşüncesiyle Ziraat ve Baytar Mektebine kaydoldu'' dedi.

ÖĞRENCİLERİN SAHNE PERFORMANSI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Açılış Konuşmasının ardından program, ''Mazisinde Geri Kalan Millet'' adlı şiirin Fevzi Alaeddinoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Caner Ay ve Aleyna Bozkurt tarafından seslendirilmesi ve ''Uyan Ey Mehmet Akif'' adlı Kompozisyonunu Bensucan Dikici okumasıyla devam etti.  Mehmet Akif Ersoy'un biyografisi ve anılarından örneklerin Caner Ay ve Aleyna Bozkurt tarafından sunumu ve Fevzi Alaeddinoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından “Tarihin Akışında İstiklal Marşı” adlı Oratoryom büyük bir beğeni ile izlendi.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve İstiklal Marşını tanıtan kitaplardan oluşan stant açılarak ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.


Etiketler :