Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Genel Kurul Toplantısına katıldı. Kaymakam Tanrıseven konuşmasında, Alanya esnafının sağduyulu olduğunu belirterek, ''Alanya esnafı devletimizin, devletimiz de her zaman Alanya esnafının yanındadır'' dedi.
Tek liste üzerinden yönetim, denetim seçimli genel kuruluna gidilen toplantının açılış konuşmasını yapan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Darı, ''50. yılını doldurmuş olan odamızın seçimini coşku içerisinde yapıyoruz. 24 yıl önce yapılan bir Genel Kurulumuza katılan Kaymakamımız Lütfi Yiğenoğlu’ndan sonra ilk kez Genel Kurulumuza bir Kaymakamımız katılıyor. Geçen senede genel kurulumuza katılan Kaymakamımıza bu yıl ki katılımından dolayı teşekkür ediyorum. Esnafımıza yönelik yaptıkları çalışmalar ve esnafımıza verdiği değerden dolayı, Devletimizi temsilen aramızda olan ve devletin sıcak yüzünü bizlere yansıtan Alanya Kaymakamımız Sayın Dr. Hasan Tanrıseven'e huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum'' dedi.

KAYMAKAM TANRISEVEN “PANİĞE GEREK YOK”

Gerçekleşen Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Genel Kurul Toplantısı’nda esnaflara hitaben bir konuşma yapan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, “Esnafımızla birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyim. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi bilançolarına baktığımız zaman durumumuz gayet iyi. Alanya bütün bölge kooperatifleri arasında birinci sırada yer alıyor. Türk turizminin yıldızı olan Alanya'ya birinci olmak yakışır. Yeni bir turizm sezonunun başlangıcındayız. Yaptığım görüşmelerde önümüzdeki günlerde bazı işletmeler açılarak, turistleri ağırlamaya başlayacak. Turistlerin Alanya’ya gelmesiyle birlikte Alanya çarşısı canlanacak. Yaşanan olumsuz hadiseler nedeniyle kaygılar var, ama endişeye gerek yok. Devletimiz gereken tedbirleri alıyor'' dedi.

KAYMAKAM TANRISEVEN ''ALANYA ESNAFI SAĞDUYULUDUR''
Kaymakam Tanrıseven konuşmasının devamında şunları kaydetti: ''Alanya'da hoşgörü ortamı var. 79 bin milletten 37 bini aşkın yabancı Alanya'da mal ve mülk edinmiş durumda. Bu da Alanya'nın ne kadar hoşgörülü ve uluslararası bir şehir olduğunu gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya ve İngiltere Konsolosları ziyaretime geldi. Alanya'da kendi vatandaşlarının mutlu olduklarını dile getirdiler. Yeni turizm sezonunda bu trendin devam etmesini beklediklerini. Bu sezon esnafımızla birlikte çalışarak, iyi bir sezon geçireceğiz. Sizlerin mutluluğu için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Daire amirlerine, Alanya esnafına kanunlar çerçevesinde hoşgörü ve iyi niyet gösterin diye talimat verdim. Çünkü Alanya esnafı bunu hak ediyor. Alanya esnafı sağduyuludur. Devletini ve milletini sever. Sağduyulu olan esnafımızı tebrik ediyorum. Alanya esnafı devletimizin, devletimiz de her zaman Alanya esnafının yanındadır. Biz her zaman esnafımızın yanındayız, kapımız her zaman açık. Genel Kurulun esnafımıza ve Alanya’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum. Geçmiş yönetimi başarılı çalışmalarından dolayı kutluyor, yeni seçilecek arkadaşlara da görevlerinde başarılar diliyorum’’ dedi.

Etiketler :