ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI, ŞEHİTLER MİNNETLE ANILDI

ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI, ŞEHİTLER MİNNETLE ANILDI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıl dönümü nedeniyle Alanya’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 101. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan törene Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Garnizon Komutanı Binbaşı Fatih Hati, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Musa Taşkın,  siyasi parti ve dernek temsilcileri, kurum amirleri, gaziler, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Törende önce kaymakamlık, garnizon komutanlığı ve belediye başkanlığı çelenkleri sunuldu. Sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunmasıyla meydandaki tören sona erdi.

 ÖĞRENCİLERDEN ORATORYO GÖSTERİSİ

Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıl Dönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri, Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen program ile devam etti.
Protokol üyeleri ve katılımcılar, Alanya Kültür Merkezi A Salonuna gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen Çanakkale Zaferi Programı’nı izledi. Programın açılış konuşmasını Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi Müdürü Mevlüt Uysal yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Şükrü Cihan Ercin’in ardından, Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü öğrencileri, “Çanakkale Geçilmez – Çanakkale’den Ankara’ya” adlı Oratoryo gösterisi sergilediler.

 ALANYA GARNİZON ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ

Alanya Kültür Merkezi A Salonunda düzenlenen törenin ardından, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol üyeleri ve şehit yakınları ile birlikte Alanya Şehitliği’ni ziyaret etti. Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Garnizon Komutanı Binbaşı Fatih Hati şehitlik özel defterini imzaladı. Ardından Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şehit mezarlarına el çelengi bıraktı. Şehit mezarları ziyaret edildikten sonra İlçe Müftülük görevlileri tarafından şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.

BAŞKAN YÜCEL, ÖĞRETMENEVİ’NDE ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER ONURUNA YEMEK DÜZENLEDİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şehit aileleri ve yakınlarını ile gazileri, Alanya Öğretmenler evinde ağırladı. Alanya’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nde şehit ailelerini ve gazileri yalnız bırakmayan Adem Murat Yücel Öğretmenler Evi’nde şehit ailelerine ve yakınlarına yemek verdi. Yemeğe Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Garnizon Komutanı Binbaşı Fatih Hati, gaziler, şehit aileleri ve yakınları katıldı. Yemeğin ardından şehitlerimizin ruhuna dua okundu.

Etiketler :