Camiler Ramazanda Tertemiz

Camiler Ramazanda Tertemiz
Alanya Belediyesi, yıl boyunca düzenli olarak yaptığı ibadethane temizliklerine Ramazan ayı dolayısıyla hız verdi. Belediye ekipleri, İlçe sınırları içindeki 500 camide temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Alanya Belediyesi, yıl boyunca düzenli olarak yaptığı ibadethane temizliklerine Ramazan ayı dolayısıyla hız verdi. Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde kurulan 6 kişilik özel Cami temizlik ekibi, haftanın altı günü kesintisiz hizmet veriyor. Cami ve mescit temizliğini yapan ekip, camilerin dış temizliğinin yanında halı, kapı, cam, ahşap, avize, kitaplık, avlu, tuvalet, abdesthane ve fayansları da temizliyor.

ERDOĞMUŞ: “AMACIMIZ İNSANLARIN İBADETLERİNİ TEMİZ BİR ORTAMDA YAPABİLMESİ”

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş; “Alanya Belediyesi bünyesinde yaklaşık 1,5 yıldır ilçedeki camilerde temizlik hizmeti veriyoruz. Geçen yıl toplamda 363 cami ve mescit temizliği yaptık. Bu yıl ise ilk 5 ayda 295 cami ve mescit temizledik. Çok yoğun talep alıyoruz. Güçlü bir ekibimiz ve yeterli ekipmanlarımız var. Ekiplerimiz günde 3 veya 4 cami temizliği yapıyor. Ramazan ayı hazırlıklarına Nisan ayında başladık. Temizlik taleplerini mümkün olduğunca en kısa zamanda yerine getirmeye çalışıyoruz. Amacımız halkın en özel anlarından biri olan ibadetlerini temiz, sağlıklı ve içlerine sinen ortamlarda yapabilmesi" dedi.