Büyükşehir’den Metro Kavşağı’na sinyalizasyon

Sürekli kazaların meydana geldiği Metro Kavşağı ile ALKÜ Hastanesi arasındaki yola trafik sinyalizasyon çalışması yapılıyor.

- Bu haber 876 kez okundu.

Büyükşehir’den Metro Kavşağı’na sinyalizasyon


Alanya Metro Kavşağı ile Alaaddin Keykubat Üniversitesi Hastanesi’ni bir birine bağlayan yol açıldığı günden bu yana üst üste meydana gelen trafik kazalarıyla Alanya gündeminde sürekli yer alıyordu. Kontrolsüz kavşakta hem araç hem de yaya trafiğinin yoğun olması nedeniyle yaşanan karmaşayı Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptığı trafik sinyalizasyon çalışmasıyla ortadan kaldıracak.

ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Antalya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, kontrolsüz kavşakta trafik ışıkları için alt yapı çalışmalarına başladı. Önce elektriğin geçeği hatlar yapıldı ve ardından elektrik hatları çekildi. Sinyalizasyon direkleri de kavşağın her noktasına monte edildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından sinyalizasyon sitemi devreye sokularak bölgedeki trafik akışında düzen sağlanacak. Sistemin hayata geçmesiyle birlikte araç ve yaya trafiği daha da rahatlayacak. Böylece olası kazalar da minimuma indirilmiş olacak.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner169

Alanya Gazetesi Alexa