Büyükşehir'den Bodrum Katlara Sinek Uyarısı

Büyükşehir'den Bodrum Katlara Sinek Uyarısı
Büyükşehir Belediyesi, Alanya'da bina altlarındaki suların sivrisinek ürettiği gerekçesiyle apartman yöneticileri ve bina sakinlerini tebligatla uyardı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi  Alanya Hizmet Birimi bünyesinde faaliyet gösteren Sinekle Mücadele ekipleri,  Alanya Merkez,  Oba, Cikcilli,  Mahmutlar,  Kestel,  Konaklı,  Kargıcak, Demirtaş,  Avsallar ve  Tosmur Mahallelerinde bodrum katları su ile dolmuş yaklaşık 100 bina tespit etti. Bu binalarda haftalık düzenli ilaçlama çalışması yapan ekipler, bina altlarındaki biriken su birikintilerinin sivrisinek ürettiğini tespit ederek sorununu çözmek için harekete geçti. Büyükşehir Belediyesi  Zabıta ekipleri, binaların bodrum katlarındaki suların temizlenmesi konusunda Apartman yöneticileri ve bina sahiplerine tebligatla uyarıda bulundu.

"VATANDAŞLARIMIZIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ"
Büyükşehir Belediyesi  Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, sinekle mücadele konusunda her türlü çalışmayı yaptıklarını belirterek, "Söz konusu yerler belirli aralıklarla ilaçlanmasına rağmen, bina altındaki sular çekilmediği için sivrisinekler buralarda rahatlıkla üreyebiliyor. Ekiplerimiz durumun ciddiyetini, bu suların birer hastalık yuvası ve sineklerin üreme yerleri olduğu konusunda apartman yöneticileri ve sakinlerini tebligatla uyarıyor. Bina sahipleri bu suları çektirmek ve bodrumları temizlemek zorundalar. Bu konuda vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz" dedi.

Etiketler :