banner179
Öne Çıkanlar taşlar thk alanya şube başkanı demirtaş jandarma karakolu otobüs terminali 9 Kişi Yaralandı

Bu haber kez okundu.

Büyükşehir'de yılın ilk meclis toplantısı yapıldıAntalya Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda 134 gündem maddesi yer aldı. Yılın ilk meclis toplantısının açılış konuşmasını Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptı. 2020 yılının ilk meclis toplantısında meclis üyelerinin ve Antalyalıların yeni yılını kutlayan Başkan Muhittin Böcek, “2020 yılının ilk meclisinde sizlerle beraber olmanın mutluluğu içerisinde yeni yılının size, ailenize, ülkemize, tüm dünyaya sağlık, mutluluk ve barış dolu güzel günler getirmesini ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum. 2019’da bu meclisi oluşturan halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz. Kötülüklerin, olumsuzlukların yaşanmadığı, güzel bir yıl diliyorum” dedi. 

DENETİM KOMİSYONU SEÇİLDİ
Büyükşehir Belediye Meclisi, bir önceki yılın gelir ve giderlerine ilişkin hesap kayıt ve işlemlerini denetlemek üzere 5 kişiden oluşan Denetim Komisyonu üyelerini de belirledi. Gizli oylama sonucu yapılan seçimde Denetim Komisyonuna; CHP Grubu adına Mesut Kocagöz ve Ali Polat, AK Parti Grubu adına Musa Batu ve İlhami Yıldıran ile İYİ Parti Grubu adına Mehmet Yüksel seçildi.

KENT MÜZESİ TAMAMLANACAK
134 maddenin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin ek hizmet binası için 12 milyon TL, Kent Müzesi Projesi’nin tamamlanması için de 15 milyon TL kredi çekilmesiyle ilgili öneri maddeleri de görüşüldü. 10 dakika ara verilmesinin ardından plan ve bütçe komisyonunda görüşülen iki madde meclisin ikinci oturumunda komisyon raporu doğrultusunda oy birliğiyle kabul edildi. Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner167

banner169

Alanya Gazetesi Alexa