Bu proje tüm aileler için

Bu proje tüm aileler için
Alanya Belediyesi ile Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP) arasında "Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı" için protokol imzalandı.
PROTOKOL kapsamında gerçekleştirilecek 3 aylık eğitim için 4 yıllık fakülte mezunu Çocuk Gelişim Uzmanları, Uzman Asistan ve Pratisyen Hekimler, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikoloji ve PDR Mezunları, Sosyologlar ve Hemşireler, sertifika programı için başvurabilecekler. Protokolün imza törenine, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi Rektörü Erol Sayın ve diğer yetkililer katıldı. Alanya'da bulunan resmi kurum ve kuruluşların yanı sıra hastaneler ve kriterleri karşılayan kişiler için açılacak sertifika programının kayıtları Mayıs ayında Alanya HEP Üniversitesi Sürekli Eğitim, Girişimcilik, İnovasyon, Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde başlayacak.

AHEP-BELEDİYE İŞBİRLİĞİ

İmza töreninin ardından Sertifika Programı hakkında bilgi veren AHEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Sayın, Alanya Belediyesi’nin vatandaşın yararına birçok önemli projeyi hayata geçirdiğini belirterek, “Biz de Alanya Belediyesi'nin projelerine katkı sağlayarak vatandaşa olan borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Alanya Belediyesi ile AHEP arasında temel seviye eğitimde açılacak 'Aile Danışmanlığı Sertifika Programı' ile vatandaşın önemli bir ihtiyacı da karşılanmış olacak” dedi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise açıklamasında şunları söyledi: “Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Programı kapsamında vatandaş artık Alanya Belediyesi bünyesinde kurulacak Aile Danışmanlığı Merkezi’nden ücretsiz yararlanabilecek. Belediyeden bir psikolog ve sosyolog bu sertifika eğitimi programına dâhil olacak. Alanya Belediyesi bünyesinde kurulacak olan Danışmanlığı Merkezi, ‘Aile’ konu başlıklı tüm alanlarda hizmet verecek. Şimdiden Alanya’ya hayırlı olsun.”

Etiketler :