Öne Çıkanlar antalya son dakika alanya haber alanya alanya gazetesi

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN YÜCEL’DEN YENİ YILIN İLK MÜJDESİ KONAKLIYA KÜLTÜR MERKEZİ VE DÜĞÜN SALONU


Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Konaklı Mahallesine söz verdiği Kültür Merkezi ve Düğün Salonu projesini hayata geçiriyor. Ketir Mevkiinde her türlü kültürel aktiviteler için çok amaçlı olarak tasarlanan Kültür Merkezi Projesi ihale aşamasına geldi.

HER TÜRLÜ KÜLTÜREL AKTİVİTELER İÇİN TASARLANDI

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in en önemli projelerinden birisi olan Konaklı Kültür Merkezi projesi hayata geçiriliyor. Ketir mevkiinde her türlü kültürel aktiviteler için çok amaçlı bir kültür merkezi projesi tasarlandı.

1200 KİŞİLİK ANA SALONDAN OLUŞUYOR

Yemekli düğün, nişan, toplantı, konser, eğitim çalışmaları türü tüm aktivitelerin yapılabileceği 1200 kişilik ana salondan oluşan merkezde,  ayrıca daha küçük toplantı salonu ve kütüphane yer alıyor.

BÜYÜK DIŞ MEKAN İMKANIYLA, EŞGİLİK DÜĞÜN SALONU KONSEPTİNDE PROJELENDİRİLDİ

Proje hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Konaklı  kültür merkezini  diğerlerinden ayıran en önemli özelliğin, büyük dış mekan imkanıyla Alanya"nın geleneksel eşgilik düğün konseptini de içermesi olduğunu söyledi Başkan Yücel, “Ana salon dışında,  yarı açık bay bayan ayrı oturma yerlerinde ve bahçede  düğün ve her türlü toplantı yapılabilecek ve yemek yenebilecektir. Ana binadaki mutfak, tuvaletler, mescitler ve hazırlık odaları, dışarıda yapılacak her türlü  aktiviteye  de hizmet verebilecektir” dedi.

ÇOCUK OYUN ALANI VE OTOPARK YER ALIYOR

Bahçede çocuk oyun alanının da  yer alacağını belirten Başkan Yücel, “Bodrum katta ve alanın girişinde otopark ihtiyacı karşılanacaktır. Alanya"nın en önemli mahallelerinden biri olan Konaklı"ya şanına yakışır bir şekilde hem düğün salonu hem de kültür merkezi gibi hizmet verecek dev bir sosyal tesis kazandırıyoruz. Projesini ihale aşamasına getirdik, inşallah kısa süre sonra Konaklı Kültür Merkezi"nin de temelini hep birlikte atacağız. Konaklı ve bölge halkımıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner169

Alanya Gazetesi Alexa