banner179
Öne Çıkanlar haber alanya gazetesi son dakika alanya gazipaşa antalya

Bu haber kez okundu.

Başkan Yücel Alaiye Caddesindeki Çalışmaları İnceledi

Alanya Belediyesi, Alaiye Caddesi’ndeki çalışmalara devam ediyor.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alaiye Caddesi’ndeki çalışmaları inceledi. Asfaltlama çalışmalarını inceleyen Başkan Yücel, cadde esnafı ve çalışan işçilerle görüştü. Esnaflara yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Yücel, “Alaiye Caddesi’nde etap etap ilerleyemeye devam ediyoruz. Kaldırım ve cadde düzenlemelerinin akabinde yolu sıcak asfalt yapıyoruz” dedi.
OTOPARK SORUNU VE TRAFİK KARMAŞASI SONA ERİYOR
Alaiye Caddesi’nde, yolun kuzeyinde bisiklet yolu ve cep otoparkları ile güneyinde araç parkı oluşturularak otopark sorunu çözüldü. Proje kapsamında, Sugözü Caddesi ile Hacımemişler Camii arasındaki bölümde eski kaldırım kırılarak yol 4 metre genişletildi. Caddenin kuzeyinde cep otoparkları ve bisiklet yolu oluşturuldu. Yapılan düzenlemelerle yoldaki trafik akışı rahatlatıldı ve otopark sorunu çözüldü.
ÜZERİ KAPALI MODERN KERMES ALANI
Yer altı çöp konteynırlarının ilk olarak kullanıldığı ve aydınlatma direkleri de yenilendiği caddeye kent estetiğine uygun ve üstü kapalı kermes alanı oluşturuluyor. Hacımemişler camii önünde kermes yeri olarak kullanılan alanda yeni bir zemin çalışması yapıldı. Yenilenen kermes alanının üzeri sabit gölgelikler ile kapatılacak.
ALANYA TİCARETİNİN KALBİ PRESTİJ CADDESİ OLACAK
Alaiye Caddesi’ndeki çalışmaların Ramazan Bayramı’ndan sonra devam edeceğini belirten Başkan Yücel, “Kaldırım ve yol çalışmalarının tamamlandığı bölümlerde ağaç dikimi ve peyzaj çalışmaları başlayacak. Çalışmalar yolu kapatmadan kademe kademe devam edecek. Burası Alanya ticaretinin kalbi olacak. Alanya’mıza çok modern, estetik ve ilklerin uygulandığı bir cadde kazandırıyoruz. Çalışmaların olduğu bölgelerde anlayışlı davranan ve sabır gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum."Anahtar Kelimeler:
AlanyaOkurcalar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner169

banner195

banner167

Alanya Gazetesi Alexa