Avsallar'da çocuklar daha mutlu olacak

Avsallar'da çocuklar daha mutlu olacak
Alanya’nın en kalabalık mahalleleri arasında yer alan Avsallar’a, Alanya Belediyesi çok kapsamlı yeni bir çocuk parkı daha kazandırdı. İçinde basketbol sahası ve yasam boyu spor aletlerinin de bulunduğu park, bölgenin en güzel sosyal donatı alanları arasındaki yerini aldı.
Alanya’nın en kalabalık mahalleleri arasında yer alan Avsallar’a, Alanya Belediyesi çok kapsamlı yeni bir çocuk parkı daha kazandırdı. İçinde basketbol sahası ve yasam boyu spor aletlerinin de bulunduğu park, bölgenin en güzel sosyal donatı alanları arasındaki yerini aldı. Merkez ve kırsaldaki tüm mahallelerde park ve çocuk oyun alanlarının sayısını hızla arttıran Alanya Belediyesi, Avsallar Mahallesi’ne yeni bir park daha kazandırdı. Bir taraftan da mevcut parklardaki oyun guruplarının bakım ve tadilatını yaparak iyileştirme çalışmalarını sürdüren Belediye, ihtiyaç olan bölgelere de yeni parklar kuruyor. Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Avsallar Mahallesi Kuyu Sırtı Caddesi yanına yapılan parkta, çocuk oyun grupları, salıncak, tahterevalli, dış mekan spor aletleri, pinpon masası, çift potalı basketbol sahası, Bay-Bayan WC, oturma alanları yürüyüş yolları yer alıyor. Peyzaj uygulaması tamamlanan park, önümüzdeki günlerde bölge sakinlerine ve çocukların hizmetine yeni bir dinlence alanı olarak sunulacak.

UYAR: “PLANLARIMIZI SOSYAL YAŞAM ALANLARINA YÖNELİK YAPIYORUZ”

Avsallara kurulan parkın bölgenin en kapsamlı sosyal alanlarından biri olduğunu belirten Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar ; “ Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için çocuk parkları ve spor alanlarını her mahallemizde çoğaltmaya çalışıyoruz. Planlamalarımızı da sosyal yaşam alanlarının sayısını arttırmaya yönelik yapıyoruz” diye ifade etti.