Arefe Günü Kargolar Açık Mı? Kargolar Bayramda Çalışacak Mı?

Arefe Günü Kargolar Açık Mı? Kargolar Bayramda Çalışacak Mı?
Arefe günü kargolar açık mı? Kapalı mı? Hangi kargolar çalışacak? Bayramda kargolar açık olacak mı? Arefe günü dağıtım yapılacak mı? İade alınacak mı?

Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlar hangi kurum ve kuruluşlardan hizmet alabileceklerini araştırıyorlar. Kargolar, internetten alışveriş yapanlar, iadesi bulunanlar... tarafından açıklık ve kapalılık durumu merak edilen kurumlar arasında yer alıyor. Arefe günü kargolar açık mı?

Arefe Günü Kargolar Açık Mı?

Pek çok vatandaş, kargoların arefe günü dağıtım yapıp yapmayacağını merak ediyor. Kargolar arasında hizmet vermekte olan tek kamu kurumu PTT Kargo olarak göze çarpıyor. Bu nedenle PTT Kargo yarım günlük arefe tatili yapacak ve Cumartesi günü 13.00'a kadar çalışacak.

Diğer kargolar ise özel kuruluşlar olmaları dolayısı ile çalışmalarını sürdürebilirler. Ancak genel olarak bakıldığında arefe gününün yarım gün tatil olması dolayısı ile tüm kargoların Cumartesi günü yarım gün hizmet vermeleri gerekiyor.

Cumartesi günü kargoların hizmet saatleri konusunda birbirlerinden farklı tutum belirlemeleri durumu söz konusu olabilir.