Antalya Çin Lezzetleri Expo 2016 Antalya'da

Antalya Çin Lezzetleri Expo 2016 Antalya'da
Çin lezzetleri EXPO 2016 Antalya'da*- EXPO 2016 Antalya'nın resmi katılımcıları arasında yer alan Çin, 'Ay'ın Mücevheri' isimli ülke bahçesiyle ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor.

Çin lezzetleri EXPO 2016 Antalya"da

*- EXPO 2016 Antalya"nın resmi katılımcıları arasında yer alan Çin, "Ay"ın Mücevheri" isimli ülke bahçesiyle ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor.

Çin botanik zenginliğinin yanı sıra mutfak kültürüyle de EXPO 2016 Antalya"da yer alıyor. Kır aktivite alanının yakınında açılan Çin restoranında ülkeye özgü erişte, pilav, tavuk ve et yemekleri, Pekin ördeği ile ülkenin mutfak kültürü de tanıtılıyor. Restoranın aşçıları ve servis elemanları da Çin"den geldi. Çin yemeklerini kendilerine has pişirme teknikleriyle hazırlayan Çinli aşçılar, müşterilere en lezzetli yemekleri hazırlamak için tüm hünerlerini sergiliyor. Restorana gelen müşterilere yeşil çay ikramı da yapılıyor.

Restoranın sahibi Bowen LIU, EXPO 2016 Antalya"da Çin yemeklerini tanıtma fırsatı buldukları için mutlu olduklarını söyledi. Türk insanının son yıllarda Çin yemeklerini daha yakından tanıdığını belirten Bowen LIU, Türkiye"ye lezzetlerimizi daha iyi tanıtabilmek için çalışacağız. Buraya gelen insanlar Çin"in orijinal yemeklerinin tadını deneyebilir. Mesela ördek, erişte gibi yemeklerimiz var. Bütün işçilerimiz de Çin"den geldi. Türk halkı için en iyi yemekleri yapacağız. Herkesi bekliyoruz dedi.