Altınova Yolu Trafiğe Açıldı

Altınova Yolu Trafiğe Açıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 milyon liralık yatırımla hizmete açılan Altınova yolu, havaalanı ve Alanya yoluna alternatif oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 milyon liralık yatırımla hizmete açılan  Altınova yolu, havaalanı ve  Alanya yoluna alternatif oldu. Üç etap halinde Korkuteli Kavşağı"na bağlanacak yolun Toptancı Hal-Göçerler arasındaki ikinci etabında da çalışmalar başladı.

Büyükşehir Belediyesi"nin kent içi trafiği rahatlatmak için açtığı  Altınova yolu, havaalanı yolunun alternatifi haline geldi. Toptancı Hal devamında Beşkonak Köprüsü ile havaalanı kavşağını birbirine bağlayan yol, havaalanı yoluna nefes aldırdı.

50 MİLYONA MAL OLDU

Yaklaşık 50 milyon liraya mal olan  Altınova yolu, Kepez bölgesinden havaalanı ve  Alanya istikametine ulaşımda büyük kolaylık sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 5 kilometre uzunluğunda ve 60 metre genişliğindeki yolu tüm alt yapısı ile birlikte tamamlayarak trafiğe açtı. Geçtiğimiz yıl temeli atılan yolda, sırayla dolgu, asfaltlama, kaldırım, aydınlatma direklerinin montajı ve yağmur suyu drenajı ile diğer altyapı çalışmaları yapıldı.

İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Üç etap halinde Korkuteli Kavşağı"na bağlanacak  Altınova imar yolu projesinin Beşkonak Köprüsü ile Göçerler Mahallesi arasındaki ikinci etabının ihalesinin yapıldığını ve çalışmaların başlayacak. 10 bin 300 metrelik ikinci etapta yağmur suyu drenaj çalışmaları sürüyor. Bu çalışmaların ardından asfaltlama ile peyzaj çalışmaları yapılacak.

İkinci etabın 2016 yılı sonlarında tamamlanması hedefleniyor. Göçerler"den Korkuteli Kavşağı"na ulaşan üçüncü etabı ise Karayolları Bölge Müdürlüğü tamamlayacak.