Alanya'da Büyük Çalışma: Yüzbinlerce Fidan Toprakla Buluştu

Alanya'da Büyük Çalışma: Yüzbinlerce Fidan Toprakla Buluştu
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, yaz ayları için şehir genelinde 571 bin 250 adet mevsimlik çiçeğin dikimine başladı. Alanya, renk cümbüşünün hakim olduğu muhteşem bir çiçek bahçesine dönüşüyor.
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde yaz ayları için refüj, kavşak ve yeşil alanlarda 571 bin 250 adet mevsimlik çiçeğin dikimine başladı. Bu çalışmalarla Alanya, renk cümbüşünün hakim olduğu muhteşem bir çiçek bahçesine dönüşüyor.

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kentin estetik görünüme kavuşması için yeşil alan, refüj, kavşak, park ve çocuk parklarında yaz ayları için mevsimlik bitkilerin dikimlerine başladı. Muhtelif noktalarda gerçekleştirilen ekim çalışmalarında yazlık, mevsimlik ve çok yıllık bitkiler kullanılıyor. Yapılan çalışmalarda bu bahar 571 bin 250 adet mevsimlik çiçeğin toprakla buluşturulduğu belirtildi. Dikim alanlarında yıldız, düğme, sardunya, petunya, ipek, ateş böceği, rozet, vapurdumanı, lisyum mine, horozibiği, kadife ve zinnia türlerinde çiçekler toprakla buluşturuldu.