Öne Çıkanlar Politika alanya son dakika Şiddeti Türkiye yi AB ye neden almıyorlar Suudi Arabistandan ABDnin 11 Eylül yasasına tepki

Bu haber kez okundu.

Alanya Ulaşımı Araştırılacak

Her geçen yıl yeni yatırımlar ile biraz daha büyüyen Alanya’da yaşam kalitesini artırmak ve ulaşımı kolay hale getirmek için toplu taşıma sisteminde de yeni düzenlemelere gidilmesi kaçınılmaz hale geldi. Alanya’nın temel sorunlarının çözümünde büyük yatırımlara imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın farklı noktalarına yapılan ve toplumun neredeyse tamamını ilgilendiren hastane, üniversite, otogar, hal ve benzeri yerlere toplu ulaşım planlamasının da en kısa sürede yapılması artık kaçınılmaz oldu. Bu doğrultuda Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, Alanya Şube Müdürü İlyas Şirin, Alanya Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Kerim Akıllı, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Ahmet Pınarbaşı’yı makamında ziyaret etti. Yapılan görüşmede Alanya’daki topluma taşıma sisteminin mevcut durumu ve önümüzdeki sürecin planlanması konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Görüşmede neticesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alaaddin Keykubat Üniversitesi işbirliği içinde çalışması ve Alanya Ulaşımı konusunda detaylı bir çalışma yapılması için bir çalışma grubunun oluşturulması konusunda görüş birliğine varıldı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, “ Alanya son yıllarda yapılan ve devam eden dev yatırımlarla sürekli büyüyen ve ihtiyaçları artan önemli bir kent noktasına geldi. Sürekli değişim yaşayan Alanya’da Ulaşım Sistemi’nin de düzenlenmesi konusunda Antalya Büyükşehir Belediyesi yoğun bir şekilde çalışıyor. İlgili birimler vatandaşlar, halk otobüsü işletmecileri, Minibüsçüler Odası ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde çalışarak herkesin memnun olabileceği bir sistem üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu arada Alanya Hizmet Birimi olarak biz de Üniversitemizle birlikte bilimsel bir çalışma yapılması konusunda Rektörümüz Sayın Ahmet Pınarbaşı ile görüş birliğine vardık. Üniversite hocaları başkanlığında kurulacak çalışma grubu bu işi her yönüyle araştıracak ve yapılması gerekenleri bir rapor halinde sunacak. Bu çıkan rapor üzerinde yapılacak görüşmelerin ardından gerekli düzenlemeleri yapmayı amaçlıyoruz “ dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner56

banner142

banner73

banner141

banner57

banner74