Alanya için Meteorolojik Uyarı

Alanya için Meteorolojik Uyarı
Alanya'da şiddetli yağmur ve fırtına bekleniyor..

Alanya Kaymakamlığı Meteoroloji İstasyon Müdürlüğünce yapılan son tahminlere göre, 03/05/2016 Salı günü sabah saatlerinden itibaren (Isparta, Burdur, Muğla’nın iç kesimleri ile Antalya’nın kuzey kesimlerinde) görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; yerel olarak kuvvetli (21-50 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ayrıca aynı gün itibariyle rüzgarın; güneybatı (lodos) yönlerden Muğla, Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya’nın iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) ve zaman zaman fırtına (60-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar, baca gazı zehirlenmeleri, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DENİZCİ VE BALIKÇILAR İÇİN KIYILARIMIZDA HAVA VE DENİZ DURUMU
Batı Akdeniz’de yarın (03/05/2016 Salı) akşam saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden esecek olan rüzgarın 6 ila 8 kuvvetinde (60-80 km/saat) FIRTINA şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtına, 04/05/2016 (Çarşamba) sabah saatlerden itibaren Bodrum-Kaş arasında, aynı gün gece saatlerinden itibaren de Kaş-Anamur arasınra etkisini kaybedecektir. Meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizci ve balıkçılar olmak üzere vatandaş ve ilgililerin tedbirli olması gerekmektedir.

Oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir