Alanya Emniyeti’nden boğulmaya karşı uyarı

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaz aylarının gelmesi ile boğulma vakalarına dikkat çekerek vatandaşlara uyarılarda bulundu.

- Bu haber 997 kez okundu.

Alanya Emniyeti’nden boğulmaya karşı uyarı


Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Her yıl serinlemek amacıyla girdiği sularda yaklaşık 700 kişinin hayatını kaybettiğini biliyor muydunuz?
Bilmediğiniz yerlerde denize tek başınıza girmeyin. Derinliği bilinmeyen, dibi görünmeyen suya balıklama atlanmayın. Suda tehlikeli hareketler yapmaktan ve uzaklara açılmaktan kaçının. Alkollü olarak veya yemek yedikten hemen sonra havuza ve denize girmeyin. Çocuğunuz yüzme dahi bilse, simit ve kolluğu da olsa suda yalnız bırakmayın. Tek başınıza yüzerken sürat motorlarına dikkat edin. Şaka amaçlı da olsa yüzme bilen kişileri dahi suya itmeyin. Sulama kanallarında, barajlarda veya göletlerde yüzmeyin. Boğulmak üzere olan ve çırpınan birini gördüğünüzde bu konuda tecrübeniz yoksa kişiyi kurtarmak için gitmeyiniz. Çünkü boğulmak üzere olan kazazede, can havliyle kurtarmaya çalışan kişiye tutunmaya çalışabilir ve boğulmasına sebep olabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Alanya Gazetesi Alexa