Alanya'da TDV tarafından 3 noktaya kurban bağış standı kuruldu

Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı Alanya Şubesince üç noktaya kurban bağış standı kuruldu.

- Bu haber 1037 kez okundu.

Alanya'da TDV tarafından 3 noktaya kurban bağış standı kuruldu


Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde sürdürülen Vekâletle Kurban Organizasyonu’na bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız; Yeni Cami, Hacımemişler Cami ve Hacet Meydanı’nda kurulan stantlardan; 15:00-20:00 saatleri arasında, makbuz karşılığı kurban bağış işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

İslami usullere göre kesilen kurbanlar, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir müslüman’ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.
2021 yılı için Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Bedeli Yurt İçi 1125 TL, Yurt Dışı 925 TL olup; vatandaşlarımız PTT şubeleri, anlaşmalı bankalar ve Alanya Müftülüğü aracılığıyla kurban organizasyonuna bağışta bulunabilirler. Ayrıca 'www.tdv.org ve bagis.tdv.org' adresinden de online olarak bağışlarını gerçekleştirebilirler.


.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Alanya Gazetesi Alexa